موج
کدخبر : ۳۲۰۹۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320990

جهت پیشگیری از شیوع کرونا انجام شد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان از ضدعفونی کردن خطوط جاده‌ای و ریلی جهت پیشگیری از شیوع کرونا در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  حجت اله غلامی گفت: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان پایش و ضدعفونی کردن تمام خطوط فرودگاهی، ریلی و جاده‌ای اعم از درون شهری، بین شهری و بیرون شهری در استان اصفهان دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در بخش سفرهای هوایی، کلیه پروازهای خارجی به استان تعطیل و با توجه به ورود روزانه 25 هزار مسافر از طریق خطوط هوایی داخلی و خروج 25 هزار مسافر از استان، برنامه‌ریزی به منظور کنترل و ضد عفونی کردن محیطی خطوط صورت گرفته است.

رئیس کمیته حمل و نقل و پایانه‌های بار و مسافر ستاد استانی مبارزه با کرونا اضافه کرد: پس از نشستن هر هواپیما، در بدو ورود تب سنج لیزری از مهمترین اقلامی است که در این بخش مورد نیاز است.

غلامی با اشاره به فعالیت صورت گرفته در بخش مسافرت‌های ریلی توسط راه‌آهن اصفهان گفت: روزانه قریب 4 هزار مسافر از طریق راه آهن اختصاصی اصفهان - مشهد و اصفهان - تهران و همچنین خط کاشان- مشهد وارد استان اصفهان می‌شوند که پس از هر تخلیه مسافر و قبل از هر بارگیری مسافر، کلیه واگن‌ها ضدعفونی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین قطارهای عبوری از مسیرهای بندرعباس، یزد و کرمان به صورت موردی کنترل و در کابین‌ها مواد ضدعفونی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد و همچنین کل مجموعه اداری و ایستگاه‌های راه آهن نیز هر شب ضدعفونی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان به جابه جایی روزانه 13 هزار مسافر از طریق 200 سرویس در پایانه‌های کاوه و صفه و ده‌ها سفر کوتاه بین شهری از طریق پایانه‌های جی و زاینده رود، گفت: هر اتوبوس در بدو ورود، ضدعفونی کامل و بعد از آن وارد چرخه مسافرگیری شده و فضای پایانه‌های مسافربری نیز هر شب توسط شهرداری ضدعفونی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بخش بار عملیات بارگیری در سالن امیرکبیر کاملاً متوقف شده اما در سالن زرین شهر با توجه به اینکه در محوطه روباز قرار دارد مشکل خاصی وجود ندارد و هر شب ضدعفونی می‌شود.

غلامی همچنین با اشاره به بارگیری فرآورده‌های نفتی توسط 2 هزار نفتکش در پالایشگاه اصفهان به صورت روزانه، اظهار داشت: نفتکش‌هایی که از اراک، قم، گیلان و کاشان به اصفهان می‌آیند به دلیل حساسیت این مناطق، علاوه بر ضد عفونی کردن نفتکش‌ها، امکان حضور در سایر نقاط استان را ندارند.

وی گفت: کلیه پمپ‌های بنزین استان نیز از امروز به مواد ضدعفونی کننده از قبیل ژل، دستکش یکبار مصرف و دستمال کاغذی مجهز و تاکید شده است که به منظور جلوگیری از دست زدن آحاد افراد به نازل‌ها، سوختگیری فقط توسط متصدیان پمپ ها انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان افزود: در بخش مترو نیز کلیه واگن‌ها هر شب و ایستگاه‌های مترو به صورت چهار ساعت یکبار ضد عفونی می‌شود.

وی با اشاره به جابه جابی مسافران درون شهری توسط 600 دستگاه اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی و 200 اتوبوس بخش خصوصی تصریح کرد: اتوبوس‌ها موظف شده‌اند تا هر شب ضدعفونی کنند و بازرسان نیز بر عملکرد بخش خصوصی نظارت می‌کنند و علاوه بر این 6 پایانه اتوبوسرانی شرکت واحد نیز هر شب ضدعفونی خواهد شد.

رئیس کمیته حمل و نقل و پایانه‌های بار و مسافر ستاد استانی مبارزه با کرونا تاکید کرد: همچنین با شهرداری‌های شاهین شهر، حبیب آباد، دولت آباد، خورزوق، خمینی شهر، نجف آباد، فلاورجان، گز و برخی شهرهای اطراف هماهنگی صورت گرفته تا قبل از سوار شدن مسافر، کلیه اتوبوس‌هایی که از مقصد این شهرها به سمت اصفهان می آیند، ضدعفونی شوند و در اصفهان نیز دوباره قبل از سوار شدن مسافر ضدعفونی صورت گیرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها