موج
کدخبر : ۳۲۰۸۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320819

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان هوای البرز سالم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، فردین حکیمی گفت: بر اساس آخرین داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در شهرستان کرج ۹۸، اشتهارد ۶۲ و شهرستان فردیس نیز ۹۸ اعلام شده که نشان دهنده سالم بودن کیفیت هوا در این مناطق است.

این در حالی است که شاخص آلودگی هوا در ۲ روز گذشته در استان تا حدود ۱۷۵ رسیده بود.

مدیر کل هواشناسی البرز روز گذشته پیش بینی کرد که با ورود سامانه بارشی از عصر روز یکشنبه شاهد بارش برف وباران در استان خواهیم بود.

منصور رحمانیان اظهارداشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از ورود سامانه بارشی از عصر روز یکشنبه تا عصر دوشنبه در منطقه البرز مرکزی است  که به موجب آن بعضی ساعات رگبار باران و برف، رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات رگبار برف و کولاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان امروز دوشنبه آسمان ابری و مه آلود، وزش باد شدید، رگبار باران و برف ، ارتفاعات کولاک برف دمای کمینه و بیشنیه بین صفر تا هفت درجه بالای صفر، کاهش موقت آلاینده‌ها و سرعت وزش باد ۵۴ کیلومتر در ساعت است.

همچنین وضعیت هوای روز سه‌شنبه ناسالم برای گروه‌های صاف تا قسمتی ابری، مه رقیق، یخبندان صبحگاهی، افزایش آلاینده‌ها دمای کمینه وبیشنیه بین یک تا ۱۱ درجه بالای صفر و سرعت وزش باد ۴۰ کیلومتر در ساعت ،‌چهارشنبه و پنجشنبه کیفیت هوا سالم است.

دمای کمینه و بیشینه روز چهارشنبه بین ۲ تا ۱۲ درجه بالای صفر و پنجشنبه سه تا ۱۴ درجه بالای صفر خواهد بود.

در استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تمام شهرستان ها به جز طالقان و آسارا مستقر است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها