موج
کدخبر : ۳۲۰۵۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320590

باند سازمان‌یافته ریجستری 4635 گوشی تلفن همراه به ارزش بیش از شصت میلیارد ریال در کرمانشاه کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه با اعلام خبر کشف باند سازمان‌یافته ریجستری تلفن همراه در کرمانشاه، عنوان کرد: در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی عوامل اصلی باند سازمان‌یافته که با سوءاستفاده از تسهیلات مسافری، تعداد زیادی گوشی قاچاق تلفن همراه (4635) که با اظهار خلاف واقع به سامانه گمرک جمهوری اسلامی ایران و بعضاً با سوءاستفاده از اطلاعات هویتی طی تسهیلات مسافری ثبت نموده و برای آن سیم‌کارت فعال نموده‌اند در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه قرار گرفت.

صادقی افزود: ارزش گوشی‌های شناسایی‌شده شصت میلیارد و پانصد هشتاد چهار میلیون و بیست ونه هزار و دویست وبیست و چهار ریال برآورد شده است.

محمد حسین صادقی به تمامی مسافران و زائران خارج کشور توصیه کرد در خصوص حفظ اطلاعات هویتی خویش اهتمام لازم را به خرج داده و از هر گونه واگذاری اطلاعات هویتی خود با هدف فعال سازی گوشی‌های تلفن همراه قاچاق در شبکه قانونی خودداری کنند. زیرا در نهایت گوشی قاچاق به نام ایشان در سامانه گمرک ثبت شده و احتمال تعقیب کیفری برای ایشان در مراجع قضائی وجود دارد.

در این راستا 4 نفر از اعضای این باند که در تهران و کرمانشاه با دور زدن قوانین امور گمرکی و سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافران اقدام به ریجیستر کردن گوشی‌های قاچاق به‌صورت مسافری کرده بودند شناسایی و با اقدامات شبانه‌روزی 2 نفر از متهمان در کرمانشاه و 2 نفر دیگر در تهران دستگیر شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها