موج
کدخبر : ۳۱۹۶۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319689

محمد منوچهری خبر داد:

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از طرح ویژه ایام پایانی سال برای جمع آوری پسماندهای حجیم در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد منوچهری بیان داشت: با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی سال و آغاز زمان خانه تکانی شهروندان می توانند با سامانه 137 و یا واحد اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان به شماره تلفن  35314533 داخلی 118 تماس بگیرند و درخواست خود جهت جمع آوری پسماندهای حجیم را اعلام کنند.

وی ادامه داد: پسماندهای حجیم  مانند مبل، موکت، میز، کمد، فرش و ... مستعمل شده که شهروندان قصد خروج آن ها از منزل را دارند و توسط خودروها و ایستگاه های بازیافت تحویل گرفته نمی شوند و از سوی دیگر نمی توان آن ها را همراه با پسماند تر بیرون از منزل قرار داد سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از طریق تماس های دریافتی شهروندان اقدام به جمع آوری پسماندها می نماید.

منوچهری ضمن درخواست از شهروندان اصفهانی برای مراقبت از محیط زیست شهری و مدیریت صحیح پسماندها در ایام پایانی سال، اضافه کرد: گام اول شهروندان برای آن که بتوانند در امر مدیریت پسماند نقش خود را به خوبی ایفا کنند، این است که پسماند ها را در گروه های درست خود طبقه بندی کنند، یعنی پسماند خشک شامل شیشه، پلاستیک، فلزات و کاغذ جداسازی و تحویل ایستگاه های بازیافت یا خودروهای مجاز جمع آوری داده شود و پسماندهای تر نیز پس جمع آوری در کیسه مشکی، رأس ساعت 23 تاریخ های مقرر جلوی درب منزل قرار بگیرد.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: شهروندان همچنین باید در ایام خانه تکانی اقلام خطرناکی مانند اسپری ها و ادکلن ها، قوطی ها و تیوپ های رنگ، چسب ها و ... را جداگانه جمع آوری کرده و به ایستگاه بازیافت تحویل دهند و علاوه بر آن جزء ویژه پسماندهای خانگی مانند تیغ، سرنگ، ژیلت و باطری را در جعبه ایمن ریخته و سپس تحویل ایستگاه های بازیافت دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها