موج
کدخبر : ۳۱۹۴۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319410

فرمانده انتظامی استان قم خبرداد؛

فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری سه سارق حرفه‌ای که با پوشش مامورین نیروی انتظامی سرقت می‌کردند، خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار عبدالرضا آقاخانی درگفت و گویی، از دستگیری ۳ سارق حرفه‌ای در قم خبر داد و گفت: افراد مذکور تحت عنوان مامور ناجا، همشهریان را در خیابان مورد بازجویی قرار داده و با دریافت وجه نقد و همچنین گوشی تلفن همراه، از محل متواری می‌شدند.

وی اظهارداشت: در پی سرقت از همشهریان تحت عنوان مأمور ناجا توسط راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ و همچنین راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵، با توجه به حساسیت این پرونده، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی جرم و سرقت از تعداد کثیری از شهروندان و سوء استفاده از هویت و لباس نیروی انتظامی موضوع با جدیت مورد پیگیری قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ادامه با انجام اقدامات پلیسی متهم اصلی دستگیر شد، با توجه به سابقه قبلی خود ابتدا سعی در انکار موضوع داشت اما در مواجهه با دلایل و مدارک موجود و پس از رویارویی با مالباختگان، به ۱۵ فقره سرقت با همدستی دایی خود و یک تن دیگر اعتراف کرد.

وی افزود: متهمان برای ارتکاب جرم از خودروهای پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ استفاده کرده و در خیابان افراد را تحت عنوان مأمور ناجا مورد بازجویی قرار داده و در فرصتی مناسب وجه نقد و همچنین گوشی تلفن همراه آن‌ها را سرقت می‌کردند که با دستگیری ۲ همدست دیگر هر دو خودرو نیز توقیف شدند.

آقاخانی به شهروندان توصیه کرد: در برخورد با افرادی که خود را مامور نیروی انتظامی و یا سایر سازمان‌ها و نهادها معرفی می‌کنند حتماً مدارک شناسایی معتبر درخواست کرده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک موضوع را در اسرع وقت از طریق تماس با ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها