موج
کدخبر : ۳۱۸۵۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318567

مدیر ستاد اقامه نماز قم تاکید کرد؛

مدیر ستاد اقامه نماز قم گفت: در جلسات استانداری در خصوص موضوع ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی تاکید کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مدیر ستاد اقامه نماز قم با اشاره به این‌که با هماهنگی حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم عملکرد دستگاه‌های اجرایی این استان در حوزه نماز مورد ارزیابی قرارگرفته است، گفت: در جلسه‌هایی که با استاندار داشتیم، موضوع ساماندهی نمازخانه‌های بین‌راهی مورد تاکید قرار گرفت.

محمد خامه‌یار بابیان این‌که برای ایام نوروز ۹۹ نمازخانه‌های قم در چهار سطح مورد بازبینی و ارزیابی قرار می‌گیرد، افزود: سطح نخست بازدید از حسینیه‌ها و اقامتگاه‌ها با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط است و بازدید از بوستان‌ها و خیمه‌های نماز هلال‌احمر و توقفگاه‌ها و همچنین بازدید از نمازخانه‌های مدارس و مکان‌های اقامتی که توسط آموزش‌وپرورش شکل می‌گیرد نیز در سطوح دوم و سوم قرار دارند.

وی بازدید از مجتمع‌های بین‌راهی را چهارمین سطح بازدید عنوان کرد و گفت: حدود ۱۷۰ مجتمع بین‌راهی مورد بازدید قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: گشت‌های نظارتی ما از پنجم اسفند فعال می‌شود و فضای رقابتی را برای داشتن نمازخانه‌های مناسب ایجاد کردیم.

مدیر ستاد نماز قم افزود: مانند نوروز گذشته امسال نیز نمازهای جماعت در دو نوبت ظهر و عصر و مغرب و عشا با همکاری شهرداری در اماکنی که بیشترین حضور زائران و مسافران را دارند، اقامه خواهد شد.

خامه یار گفت: برای نخستین بار در کشور آیین تجلیل از خیران و واقفان مسجد ۱۴ اسفند در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

وی در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص تدوین سند راهبردی و جامع نماز قم بیان کرد: این سند که بیانگر وضعیت نماز در قم از جنبه‌های مختلف محتوایی و جغرافیایی است، در حال تدوین و تنظیم و قرار است در نخستین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان در سال ۹۹ جهت تصویب ارائه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها