موج
کدخبر : ۳۱۷۸۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317847

رییس کل دادگستری یزد گفت: امسال اعضای شوراهای حل اختلاف استان یزد موفق شدند، چهار فقره پرونده قتل را که حکم قصاص داشت با صلح و سازش گذشت اولیای دم را جلب کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد را نسبت به کل کشور ۳۲ درصد ذکر کرد و یادآورشد: از ۳۴ هزار و ۴۳۳ فقره پرونده قابل سازش در سال ۹۸، یک سوم آن با تلاش اعضای شورای حل اختلاف به صلح و سازش منتهی شد.

وی یادآورشد: در استان یزد حدود ۹۹ شعبه شورای حل اختلاف فعال است  که از این تعداد ۵۶ شعبه شوراهای صلحی ،  ۲۵ مورد شورای حکمی و ۶ مورد هم شوراهای صلحی ویژه برای شرایط خاص است.

دهشیری اضافه کرد: امسال اعضای شوراهای حل اختلاف استان یزد موفق شدند، چهار فقره پرونده قتل را که حکم قصاص داشت  با صلح و سازش گذشت اولیای دم را جلب کنند.

وی تعداد پرونده های وارده ۱۰ ماهه سال ۹۸  به شورای حل اختلاف استان را ۵۳ هزار و ۲۲۲ فقره ذکر کرد و با توجه به پرونده های موجود از گذشته در مجموع ۵۴ هزار و ۱۷۲ فقره پرونده مختومه شد.

رییس کل دادگستری یزد آمار کاهش پرونده های وارده به شورای حل اختلاف در مقایسه با ۱۰ ماهه پارسال را ۹ هزار و ۳۱۱ فقره ( ۱۴.۹درصد) ذکر کرد که به گفته وی این تعداد کاهش رقم قابل توجهی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها