موج
کدخبر : ۳۱۷۵۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317573

قدرت اله نوروزی:

شهردار اصفهان گفت: مدیریت شهری زمانی موفق است که در بین مردم باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در دیدار با معتمدین مردم در منطقه 4 شهرداری اصفهان بیان داشت: مدیریت شهری زمانی موفق خواهد بود که در بین مردم بوده و از آنها مشورت بگیرد زیرا به تنهایی نمی توان کاری از پیش برد؛ با استفاده از نظرات مردم تصمیمات مبتنی بر واقعیات ارائه می شود.        

وی ادامه داد: مانند مناطق دیگر در برنامه های ملاقات مردمی خود،‌ در این منطقه نیز اعلام می کنم هسته اولیه شورای معتمدین منطقه 4 را با حضور معتمدین حاضر تشکیل می دهیم تا این شورا پس از تشکیل، راهکارهایی برای حل مشکلات منطقه ارائه دهد و دیگر مشکل گلوگاه های ترافیکی، مشکلات محلی و ... وجود نداشته باشد، تشکیل شورا می تواند منشاء تحولات بسیار خوب باشد. 

شهردار اصفهان بیان داشت: هم اکنون در خیابان مشتاق سوم مصوبه ایجاد هتل وجود دارد، این مصوبه به منطقه نیز ابلاغ شده و از نظر ساخت و ساز هتل مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به درخواست مدیر یک موسسه فرهنگی واقع در منطقه چهار مبنی بر همکاری بیشتر شهرداری با این مرکز فرهنگی، تصریح کرد: ترتیبی داده می شود تا مرکز آفرینش ادبی قلمستان در اختیار کسانی که فعال در حوزه فرهنگی هستند قرار بگیرد زیرا این موارد به نفع جامعه است. با اینگونه موارد می توان اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را به نحو شایسته پر کرد.

نوروزی با اشاره به مشکلات منطقه پینارت، اضافه کرد: لازم است مدیر منطقه چهار شهرداری تا پایان سال از مشتاق تا میدان پینارت آزادسازی ها و تعریض های لازم را انجام و زیرساخت های لازم را فراهم کند، بنا بر نیازها لازم است میدان پینارت، بزرگ ساخته شود، تاکنون برای آزادسازی های مربوط به این میدان و خیابان های اطراف 80 میلیاردتومان هزینه شده است، به دنبال این هستیم تا همت به پل غدیر و اتوبان کشوری و اتوبان کشوری به حلقه حفاظتی که به جاده شیراز می خورد اتصال یافته و از آنجا به جاده قلعه شور یا کنار گذر شرق وصل شود؛ بنابراین لازم است میدان پینارت بزرگ باشد تا زمانی که خودروهایی که از جاده شیراز و بهارستان می آیند به شهرک شهید کشوری و میدان قوچانی بروند.

آزادسازی میدان شهدای هسته ای تا گردنه زینل در سال 99

وی با بیان اینکه لازم است روی رودخانه زاینده رود پل هفتم احداث شود، گفت: این پل قرار است به مشتاق و نزدیکترین محل به میدان پینارت وصل شود، بنابراین با همین نگاه میدان پینارت بزرگ در نظر گرفته شده است، میدان طوری دیده شده تا پل هفتم که احداث می شود بتواند یک منشاء تحول و آبادانی برای این بخش ها باشد. از میدان شهدای هسته ای تا روشن دشت و قبل از آن کانال باید آزادسازی شود و شورای معتمدان باید این مهم را از شورای شهر مطالبه کند و در ردیف های بودجه نیز مورد توجه قرار گیرد. همچنین لازم است از سال آینده آزادسازی ها از میدان شهدای هسته ای تا گردنه زینل انجام شود. زمانی که روشن دشت طی شده و به رینگ چهارم می رسیم باید برای ورود به رینگ به سمت اشکاوند، نمایشگاه و انرژی اتمی مانند پل اشکاوند یک تقاطع غیرهمسطح ایجاد شود، ‌ردیف بودجه ای برای این کار پیش بینی شده و این مورد نیز اتفاق بزرگی است که قرار است رقم بخورد.

شهردار اصفهان تاکید کرد: بیشترین فضای سبز اصفهان در منطقه چهار وجود دارد، فضای سبز اصفهان حدود 5 هزار هکتار است که از این میزان 1300 هکتار در ادارات، منازل و بخش های خصوصی قرار دارد، سه هزار و 700 هکتار فضای سبز در اختیار شهرداری است که از این میزان حدود هزار هکتار در منطقه چهار قرار دارد؛ باغ غدیر و باغ گلها در این منطقه قرار دارد؛ در جاهایی که لازم است اطراف این فضاها دیوار وجود داشته باشد باید دیوارها به صورت نرده باشد تا مردمی که عبور می کنند از این فضاها دیدن کنند.

طرحی برای پل بزرگمهر

قدرت اله نوروزی با بیان اینکه برای انجام اقداماتی روی پل بزرگمهر با افراد متخصص در حوزه های هنری و میراثی صحبت شده، ‌گفت: پس از اطمینان از اینکه با انجام این کارها روی پل بزرگمهر به هیچ یک از آثار تاریخی و میراثی آسیب نمی رسد، این پل دارای موقعیتی منحصر به فرد می شود، طرح هایی در نظر گرفته شده که می توان با اجرای آن روی پل موقعیتی ایجاد کرد تا فرصت بسیار خوبی برای منطقه چهار فراهم شود.

شهردار اصفهان گفت: نمایشگاه بین المللی اصفهان در حال تکمیل است و نمایشگاه فعلی واقع در پل شهرستان به این نمایشگاه جدید منتقل می شود، در مقابل نمایشگاه فعلی اصفهان پردیس هنر واقع شده که برای دسترسی ساکنان منطقه چهار به این مکان یک پل زیبای عابر پیاده وصل می شود تا خود پل علاوه بر اینکه محلی برای جذب مردم می شود محلی برای عبور شهروندان نیز باشد. همچنین مذاکرات لازم با سازمان آب منطقه ای صورت می گیرد تا کنار نمایشگاه که حالت دریاچه مانند است به تفریحگاهی برای قایقرانی و ماهیگیری و گذران اوقات فراغت مردم تبدیل شود.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها