موج
کدخبر : ۳۱۷۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317339

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی:

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی و دبیر اجرایی همایش بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی قم گفت: مراسم اختتامیه این همایش از ساعت ۹ تا ۱۷ روز ۲۴ بهمن ماه جاری در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام علی اصغر ثنایی در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: صدها مقاله به دبیرخانه همایش بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی قم ارسال و از میان آنها ۷۶ مقاله پذیرفته و حائز رتبه چاپ هستند.

وی افزود: خروجی علمی همایش فوق شامل ۳۵۰۰ صفحه است که طی مدت هفت ماه صورت گرفته‌است.

 وی بیان داشت: پس از فراخوان همایش، مقاله‌های ارسال شده به دبیرخانه که از داخل و خارج دفتر تبلیغات بودند، توسط روسای محورهای مختلف همایش مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات خاطر نشان کرد: برای این همایش ۳۰ نشست علمی و تخصصی و نظریه پردازی برگزار و همچنین سه مصاحبه تخصصی نیز انجام شده‌است.

وی با بیان اینکه خروجی این نشست‌های  علمی در ۳۰۰ دوره و ۶ کتاب قطور به زیور طبع آراسته و چاپ شده‌است، گفت: این مجموعه در آیین گشایش این همایش که با سخنرانی سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو هیات امنای دفتر تبلیغات همراه است، رونمایی خواهد شد.

ثنایی زمان و مکان این همایش را ساعت ۹ تا ۱۷ روز ۲۴ بهمن ماه جاری در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم اعلام کرد و گفت:‌ حجت الاسلام و المسلمین سید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سخنران آیین پایانی همایش است.

وی افزود:‌ گفتمان سازی بیانیه گام دوم پس از تبیین، یک حلقه واسطی می‌خواهد که نقش اصحاب رسانه به عنوان جریان‌های مطالبه‌گر مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تبیین هدف و گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب بویژه برای نسل جوان به عنوان مخاطبان اصلی بیانیه مذکور یک برنامه اساسی است، به همین علت همایشی تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی در چهار محور مشخص شد.

ثنایی درتشریح محورهای یاد شده محور نخست و اصلی را تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی دانست، و افزود: چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم نیز دومین محور به شمار می‌آید.

وی اضافه کرد: برای نسل امروز چیستی این بیانیه و چگونگی تحقق و الزام‌های آن و همچنین ارتباطش با اسناد بالادستی نظام، از جمله سندهای چشم انداز، توسعه و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مورد سئوال است و همه این موارد در این محور گنجانده شده‌است.

ثنایی تحلیل تجربه و دستاوردهای نظام اسلامی در توصیه‌های هفت گانه بیانیه گام دوم و ارزیابی وضعیت کنونی را سومین محور این همایش خواند،‌ و گفت: صفحه‌های نخستین بیانیه گام دوم ناظر به تحلیل وضعیت ۴۰ ساله پر فراز و نشیب انقلاب است، و رهبر معظم انقلاب به عنوان یک اندیشمند، این بیانیه که در واقع یک اندیشه منسجم پیش برنده است، را ارزیابی کردند.

وی خاطرنشان کرد: نهادهای علمی و بیانیه گام دوم با تاکید بر نسل جوان آخرین محور و به عنوان بخش ویژه همایش یاد شده است.

وی با بیان اینکه دفتر تبلیغات بسته اقدام‌های مختلفی را در خصوص بیانیه گام دوم تعریف کرده است، گفت: تربیت مربی به منظور تبیین این بیانیه برای نسل جوان و تدوین یک کتاب ۱۰۰ تا ۱۵۰ صفحه‌ای که به عنوان چکیده این بیانیه، جهت مطالعه و همچنین انجام مسابقه متناسب با جوانان باشد، بخشی از این اقدامات است‌.

ثنایی بیان کرد: برگزاری این همایش، حرکت آغازین و یا پایانی دفتر تبلیغات در خصوص این بیانیه نیست، بلکه شروعی برای حرکت پربار در آینده است.

وی یادآور شد: این یکی از اقدام‌های مساله محوری و خروجی قطب‌های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات در مواجه با بیانیه گام دوم است، و به طور حتم این بیانیه تا زمانی که تبیین نشود حرکت به سمت گفتمان سازی آن باطل است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها