موج
کدخبر : ۳۱۷۲۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317210

وزیر صنعت، معدن وتجارت در سفر به کردستان؛

وزیر صنعت، معدن وتجارت در سفر به کردستان در جمع تولید کنندگان سقزی گفت: از سرمایه گذاران وتولید کنندگان واقعی بدون هیچ منتی حمایت خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رضا رحمانی امروز شنبه در مراسم بهره برداری از کارخانه لوازم خانگی شرکت آیریا ونداد کسری در شهرک صنعتی سقز اظهار داشت: حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری در دستور کار ما قرار دارد و اگر سرمایه گذار و تولید کننده‌ای بطور جدی اهل کار و تولید باشند بدون هیچ منتی از او حمایت خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص درخواست مدیرعامل کارخانه لوازم خانگی سقز مبنی حمایت لازم برای توسعه این واحد تولیدی با واگذاری زمین افزود: در خصوص زمین مشخص شده برای توسعه این واحد که اختصاص به بنیاد مستعضفان دارد حاضر به تشکیل جلسه با مسوولان بنیاد هستیم تا اقدامات لازم در این رابطه انجام شود.

رحمانی یادآور ‌شد: برای ایجاد واحد تولیدی و صنعتی هیچ گونه مشکلی در استان کردستان در بحث تامین زمین و اختصاص آن به سرمایه گذاران وجود ندارد و آنها از این بابت نگرانی نداشته باشند چون دولت به خوبی از آنان در این بخش حمایت می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه حمایت از سرمایه‌گذاران از اولویت های این وزارتخانه است، گفت: مشکلی در راستای تامین زمین برای سرمایه گذاری در استان کردستان وجود ندارد.

امروز با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نخستین واحد تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی در سقز به بهره‌برداری رسید،  در این واحد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی تولید می‌شود و ظرفیت تولید سالانه آن 300 تُن محصول است ولی اکنون با ظرفیت 200 تُن در سال فعالیت خود را شروع کرده است.  

برای احداث این واحد تاکنون 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده تا خط تولید چهار محصول آرایشی و بهداشتی فعال شود البته راه اندازی خط تولید چند محصول دیگر آرایشی در این واحد نیاز به تامین سرمایه دارد.  

کارخانه تولید لوازم خانگی شرکت آیریا ونداد کسری با سرمایه در گردش 20 میلیون یورو نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سقز به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید، این کارخانه با نام شرکت آیریا ونداد کسری در شهرک صنعتی سقز واقع شده و تلویزیون رنگی ال ای دی، آب سردکن و آب گرم کن دومنظوره، اتوی بخار برقی، چای‌ساز برقی، ساندویچ ساز برقی خانگی تولیدی می‌کند.

مدیر عامل شرکت آیریا ونداد کسری در آیین افتتاحیه این طرح با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این کارخانه 20 میلیون یورو هزینه شده است، افزود: میزان اشتغال مستقیم این واحد 68 نفر است و در حال حاضر هفت قلم لوازم خانگی در این واحد تولید می‌شود و در صورت تامین مکان مورد نیاز توانایی افزایش تولید را به 52 قلم لوازم خانگی داریم در صورت توسعه این واحد برای 500 نفر به طور مستقیم در این شهرستان شغل ایجاد خواهد شد.  

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه از طریق هوایی به تبریز آمد و از آنجا زمینی به شهرستان سقز در کردستان سفر کرد تا در آیین افتتاح چند طرح تولیدی و صنعتی در این شهرستان و همچنین شهرستان بانه شرکت کند.  

علاوه بر افتتاح 2 طرح در شهرک صنعتی شهرستان سقز چند طرح صنعتی در شهرستان بانه و بازدید از مرز سیرانبند از برنامه‌های سفر یک روزه رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به کردستان است

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها