موج
کدخبر : ۳۱۷۱۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317185

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای سال 1398 تا کنون نزدیک به سه میلیارد دلار دارو و تجهیزات وارد کردیم و هیچکدام از این اقلام با حمایت آمریکا وارد نشده است و کمبودها نیز کمتر از یک سوم میزان سال قبل است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سعید نمکی در حاشیه افتتاح پروژه های در مانی مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر یک کانالی برای ورود داروها و تجهیزات باز کردیم و اگر موفق باشد ادامه می‌دهیم و اگر  از این طریق موفق نشده باشیم  واردات داروها و تجهیزات را از روش‌های دیگر انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: امروز در استان مازندران پروژه های مختلف درمانی در شهرستانهای ساری ، قائمشهر و دیگر شهرستان ها به بهره برداری می رسد.

وزیر بهداشت در مورد بیماری کرونا نیز گفت: پس از اطلاع از شیوع ویروس جدید کرونا در چین، همه تیم‌ها را در مبادی ورودی مستقر کردیم و با دقت و وسواس فراوان مبادی را تحت نظر قرار دادیم و  پرواز از چین به مقصد ایران و بالعکس را متوقف کردیم.

نمکی تصریح کرد: همچنین با نظارت بی وقفه توانستیم کیس هایی که مشکوک به بیماری بودند و از چین به کشور وارد شده بودند را تحت نظر قرار دهیم و پریشب آخرین مورد که بستری بود، پس از آزمایش‌های مکرر، ابتلایش منفی اعلام و از بیمارستان مرخص شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  بیان داشت: دانشکده پیراپزشکی و فناوری‌های نوین به عنوان اولین دستاورد دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شمار می رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها