موج
کدخبر : ۳۱۶۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316845

عباسعلی مسیبی در گفتگو با موج خبر داد:

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر از تشکیل خیریه اصناف در شهرستان خمینی شهر خبر داد.

عباسعلی مسیبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب گفت: در شرایط کنونی و وضعیت اقتصادی خیریه اتاق اصناف برای کمک به واحدهای صنفی در مواقع ضروری راه اندازی می شود

وی بیان داشت: باتوجه به سخنان مقام معظم رهبری در بحث تولید ملی وشعار امسال دهه فجر مبنی بر "انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت" برآن شدیم که با امکانات موجود و پتانسیل قوی که در شهرستان وجود دارد تولید مشاغل را از موقعیت کنونی به بهره برداری بالاتری پیش ببریم.

مسیبی از وجود 22500 واحد صنفی زیر مجموعه اتاق اصناف شهرستان  با 51اتحادیه صنفی اعم از تولیدی و خدماتی و توزیع در شهرستان خبردادو گفت: این آمار از سال 97 با شروع کار هیات رییسه جدید از 18هزار واحد صنفی با وجود شرایط سخت اقتصادی ارتقا یافته است.

وی اظهار کرد: خمینی شهر ، شهر کسبه و اصناف است که بعد از استان دارای رتبه است و نود درصد کسبه شهرستان  دارای شناسنامه صنفی هستند.

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه برنامه ای تدوین شده که به سوی برند سازی برویم ،افزود: در مرحله اول بر روی مبحث سنگ که نوع ساختمانی در انحصار خمینی شهر است و در صادرات نقش مهمی دارد و همچنین در بحث دباغی که قدمت آن به سیصد ، چهار صد سال قبل بر می گردد و بازار داخلی و خارجی آن بسیار خوب است واشتغالزایی مناسبی دارد.

مسیبی بیان کرد: از موارد دیگری که قصد برند سازی آن را داریم صادرات حوله به داخل و خارج از کشور است و شهرک حوله بافان به زودی به صورت متمرکز در شهرک صنعتی برق و الکتریک  ساکن می شوند لازم به ذکر است خمینی شهر بعد از تبریز بهترین حوله  داخلی و صادراتی را تولید می کند.

وی افزود: در بحث موزاییک سازی که قطب استان محسوب می شود و بازار صادرات آن رونق چشمگیری دارد نیز قصد برند سازی داریم و ظرفیت و پتانسیل بالایی که در بحث کسب و کار در خمینی شهر وجود دارد لازمه یک برنامه ریزی مدون است.

مسیبی هشدار داد: نباید از مکر دشمن که اقتصاد را نشانه رفته اند غافل شد و باید هوشیارانه عمل کنیم و به اتحادیه ها سفارشات لازم جهت رسیدگی به امور مربوطه انجام شده و در بحث بازرسی ها بالغ بر 13500 بازرسی مستمر انجام شده و از این تعداد فقط 200 واحد به تشکیل پرونده تعزیراتی منجر شد.

رییس اتاق اصناف با بیان اینکه خمینی شهر قطب خرید برای شهرهای اطراف محسوب می شود، ادامه داد: برای هر چه بهتر شدن و رونق کسب و کار مشتری مداری و طراحی واحدهای کسب و  آموزش های مکاسب و کار و کارفرما و بحث های مالیاتی و امنیتی برای واحدهای صنفی که قصد تشکیل یک واحد صنفی را دارا می باشند تشکیل کلاسهای آموزشی در نظر گرفته شده است.

مسیبی در بحث موسسه خیریه اصناف توضیح داد: خیریه اصناف به صورت جدی در حال تشکیل است  و روند اداری آن در حال پیگیری است.

وی ابراز کرد:  این خیریه با عنوان خیریه اصناف با هدف کمک به واحدهای صنفی و با توجه به مشکلات اقتصادی اگر واحدی با ضرر مالی مواجه شد اتاق اصناف به کمک خیرین اصناف مشکل این واحدها را مرتفع سازد.

رییس اتاق اصناف خمینی شهر خاطر نشان کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر تغییر و تحولاتی در برخی اتحادیه ها انجام شد که پروانه فعالیت برخی واحدها مانند  لوازم خانگی و صنف خیاطان به آنها واگذار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها