موج
کدخبر : ۳۱۶۴۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316435

سرپرست کمیته امداد اصفهان:

سرپرست کمیته امداد اصفهان گفت: اولین نهادی که به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد کمیته امداد است و بیانگر این حقیقت مهم است که رسیدگی به محرومان یکی از ارکان و رویکردهای اصلی انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع با اشاره باینکه کمیته امداد اولین مولود انقلاب اسلامی بیان داشت: اولین نهادی که به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد کمیته امداد است و این مهم بیانگر این حقیقت است که رسیدگی به محرومان یکی از ارکان و رویکردهای اصلی انقلاب اسلامی بوده و هست.

وی با بیان اینکه کمیته امداد نماد خدمت رسانی و کمک به مردم است، گفت: بر همین اساس در این روزهای فرخنده، مسئولیت کارگروه همیاری و خدمت رسانی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان نیز به عهده کمیته امداد اصفهان قرار دارد.

زارع با بیان اینکه کمیته امداد استان اصفهان در ۴۱ سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد اقدامات فراوانی برای رفع محرومیت و کمک به نیازمندان به ویژه در راستای توانمندسازی آنها انجام داده است، گفت: اگر خدمات این نهاد نبود بدون شک مشکلات بسیار بیشتری به خصوص در مناطق محروم داشتیم.

سرپرست کمیته امداد اصفهان با توضیح اینکه کمیته امداد در سال های اخیر یکی از دستگاه های موفق در ایجاد شغل و توانمندسازی اقشار نیازمند بوده است، گفت: در استان اصفهان سالانه نزدیک به ۲۰ درصد از مشاغل استان توسط این نهاد با رعایت اصول و توجه به فرآیندهای علمی ایجاد می شود که نقطه عطف و عملکرد درخشانی در زمینه توانمندسازی در میان دستگاه های کشور است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به دیگر خدمات کمیته امداد اصفهان، مسکن را یکی از زمینه های توانمندسازی مددجویان معرفی کرد و گفت: در سال های اخیر با تلاش کمیته امداد اصفهان و کمک های خیران و نیکوکاران چند صد مسکن مددجویی احداث، تکمیل و خریداری شده و همچنین هزاران واحد از منازل نیازمندان اصفهانی نیز تعمیر شده است.

زارع ارائه خدمات بیمه عمر و حوادث به مددجویان را از ابتکارات این نهاد درعرصه خدمات حمایتی عنوان کرد و گفت: در حوادث طبیعی پیش آمده کمترین دغدغه و مشکل را درباره تامین خسارت مددجویان داشته ایم.

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر اینکه اگر موفقیتی در عملکرد این نهاد وجود دارد ماحصل حضور و مشارکت مردم است، گفت: مردم عزیز و خیران گرانقدر به این نهاد اعتماد بالایی دارند و کمک های خود را به آن سپرده تا به عنوان امین مردم به دست نیازمندان برساند.

زارع در آخرین بخش از سخنان خود به توجه ویژه کمیته امداد استان اصفهان به مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: سالانه هزاران نفر از برنامه های متنوع فرهنگی که در راستای توانمندسازی ذهنی، فکری و فرهنگی خانوارهای تحت حمایت برگزار می شود بهره مند هستند.

سرپرست کمیته امداد اصفهان گفت: نتیجه این اقدامات معرفی نخبگانی از میان خانوارهای تحت حمایت به جامعه است که در موقعیت ها و مشاغل بالای سیاسی، فرهنگی، ورزشی و علمی مشغول به فعالیت هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها