موج
کدخبر : ۳۱۶۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316385

همزمان با دهه فجر؛

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر 213 پروژه در قالب 57 طرح بخش کشاورزی در هرمزگان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان صبح امروز اظهار کرد: همزمان با دهه مبارک فجر 213 پروژه در قالب 57 طرح بخش کشاورزی در استان هرمزگان افتتاح می شود.

علی باقر زاده همایی با اشاره به اینکه سازمان جهادکشاورزی هرمزگان باتعداد 57 طرح از دستگاه های پیشتازی است که بیشترین پروژه قابل افتتاح را داراست، افزود: اعتبار پروژه های بخش کشاورزی این استان، 669 میلیارد تومان است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در خصوص این اعتبارات ابراز داشت: 101 میلیارد تومان از اعتبارات ملی و استانی و 450 میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعطاء تسهیلات برای پروژه های بخش کشاورزی استان هرمزگان که در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد، هزینه شده است.

باقرزاده همایی همچنین در ادامه به تفکیک پروژه های قابل افتتاح مرتبط با سازمان های زیرمجموعه سازمان جهادکشاورزی پرداخت و گفت: سازمان جهادکشاورزی 10 طرح و 172 پروژه با اعتباری بالغ بر 551 میلیارد تومان، اداره کل شیلات 17 پروژه با اعتبار 101 میلیارد تومان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری 30 پروژه با اعتبار 17 میلیارد تومان را در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رساند. 

وی با بیان اینکه سه طرح با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر کلنگ زنی خواهد شد، ادامه داد: واگذاری 21 هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو به شرکت شهرک های کشاورزی یکی از بزرگترین طرح های است که در دهه مبارک فجر سال جاری کلنگ زنی خواهد شد.

وی تصریح کرد: احداث گلخانه، اجرای سامانه های نوین آبیاری، تجهیز ناوگان و ماشین آلات بخش کشاورزی، صنایع بسته بندی فرآوری محصولات کشاورزی و سردخانه، احیاء و مرمت قنوات و توسعه واحدهای دامپروری از پروژه های شاخصی است که در بخش کشاورزی توسط سازمان جهاد کشاورزی در دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

عالی ترین مقام اجرایی وزارت جهادکشاورزی در استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: با بهره برداری از طرح های بخش کشاورزی 2 هزار و 92 شغل در استان هرمزگان ایجاد می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها