موج
کدخبر : ۳۱۶۳۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316306

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه :

سرهنگ جمال سلمانی با اشاره به نقش آموزش و فرهنگ‌سازی با همراهی مردم، در ایجاد امنیت اجتماعی گفت: سازمان‌دهی، رهبری و حرکت به سمت پلیس علمی از مؤلفه‌های خدمات‌رسانی مطلوب و تحول ساز در نیروی انتظامی است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در قرارگاه مبارزه با سرقت شهرستان کرمانشاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین اهداف قرارگاه مبارزه با سرقت را هم‌افزایی بین سازمانی در اجرای اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم عنوان کرد.

وی بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی در هر جامعه بر اساس ضعف‌های نظام اجتماعی در آن جامعه شکل می‌گیرد که مؤلفه‌هایی، چون بحران مدیریت، بیکاری، عدم اشتغال و ازهم‌گسیختگی بنیان خانواده در وقوع این‌گونه آسیب‌ها نقشی تأثیرگذار دارد.

سرهنگ سلمانی رویکرد پیشگیرانه را راهبردی‌ترین مؤلفه در مبارزه با پدیده‌های اجتماعی دانست و با تأکید بر آگاهی‌بخشی و ارتقاء سطح آگاهی عمومی گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی با همراهی و همگامی مردم در حوزه امنیت اجتماعی راهبردی مطمئن و اثربخش در پیشگیری از سرقت است.

این مقام انتظامی مهم‌ترین اهداف پلیس در اجرای طرح‌های مبارزه با سرقت در سطح استان را، ارتقاء امنیت اجتماعی و به‌تبع آن پیشگیری از وقوع انواع سرقت‌ها، کشف سرقت‌های به وقوع پیوسته، کشف اموال و وسایل نقلیه مسروقه و دستگیری سارقان برشمرد.

وی یادآور شد: پلیس باید در برنامه‌ریزی‌های انتظامی بیش‌ازپیش به همفکری اجتماعی و مشارکت دهی اقشار مختلف افراد جامعه در پیشگیری از وقوع جرائم در جامعه توجه داشته باشد و نهادینه‌سازی نگاه آموزشی و پیشگیرانه را در بین نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی جامعه به‌صورت هدفمند و مستمر پیگیری کند.

سرهنگ سلمانی برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، رهبری و حرکت به سمت پلیس علمی را از مؤلفه‌های خدمات‌رسانی مطلوب و تحول ساز در نیروی پلیس عنوان و بیان کرد: از یک پلیس کارآمد باید نسبت به مؤلفه‌های موردنیاز در بهینه‌سازی مأموریتی خود به‌خوبی آگاه بوده و علاوه بر پشتیبانی از آن‌ها، عوامل تهدیدکننده امنیت اعم از آسیب‌ها و جرائم و نیز عوامل تضعیف ارزش‌ها و هنجار‌ها را شناخته و برای مقابله با آن‌ها سازوکار مناسب را پیش‌بینی کند.

جانشین رئیس پلیس استان کرمانشاه واکاوی نقش پدیده‌های جمعی و کنش‌های متقابل اجتماعی در وقوع سرقت را مهم‌ترین رویکرد پلیس علمی در پیشگیری از سرقت در جامعه کنونی دانست و بیان داشت: ارتقاء روزافزون مهارت‌های علمی و فنی پلیس، رکن محوری موفقیت در مأموریت‌های مختلف پلیسی است و شایسته‌سالاری و استفاده کاربردی از افراد بر اساس قابلیت‌های فردی در یگان‌های انتظامی، عاملی مهم در ایجاد انگیزه در کارکنان است که این مهم همواره باید از سوی مدیران و فرماندهان موردتوجه قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها