موج
کدخبر : ۳۱۶۲۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316225

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، با توجه به مواج بودن دریا و ناایمن بودن سفرهای دریایی، توصیه می شود از تردد شناورهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی امروز در  مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس  ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

با تاثیر موج ناپایدار از ساعات بعدازظهر در جزایر غربی استان (کیش و لاوان) به تدریج تنگه هرمز مناطقی همچون لارک و هنگام و تا ساعات شب در کلیه مناطق دریایی وزش باد شدید جنوبی غربی -شمال غربی خواهیم داشت که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

سرعت وزش باد در محدوده 45 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج تا 180 سانتیمتر خواهد رسید.

با توجه به مواج بودن دریا و ناایمن بودن تردد دریایی، توصیه می شود از تردد شناورهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

شرایط نامساعد دریایی تا پایان دوشنبه 14 بهمن در مناطق دریایی خلیج فارس ،تنگه هرمز و نقاطی از دریای عمان تداوم خواهد داشت و از صبح روز سه شنبه از میزان سرعت وزش باد کاسته خواهد شد.

به تدریج از ساعات بعدازظهر و شب در برخی نقاط افزایش ابر خواهیم داشت که  احتمال بارش پراکنده طی دوشنبه در برخی نقاط شرقی و شمالی پیش بینی می شود.

از لحاظ دمایی نیز، فردا در برخی نقاط استان کاهش نسبی دمای کمینه( بین 1 تا 3 درجه ) پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها