موج
کدخبر : ۳۱۶۰۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316060

هم‌زمان با آغاز دهه فجر؛

در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار لرستان، زنگ انقلاب نواخته شد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، هم‌زمان با آغاز دهه فجر و ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به کشور، زنگ انقلاب در مدارس لرستان نواخته شد.

در این مراسم که در دبیرستان خدیجه کبری و با حضور حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، سید موسی خادمی استاندار لرستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، زنگ انقلاب، هم‌زمان با ورود تاریخی امام خمینی(ره) به صدا درآمد.

استاندار لرستان در این آئین، گفت: ملت ایران در طول 100 سال گذشته برای دستیابی به حکومت مطابق با معیارهای امروزی تلاش کرده بود تا آزادی و رفاه برای مردم فراهم شود که خوشبختانه این مهم اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه این حکومت باید مبتنی بر آرا و خواسته های مردم و حاکمیت مردم بر مردم و دموکراسی باشد اظهار داشت: ملت خواهان تعیین سرنوشت خودشان هستند و دولت های بیگانه و استعمارگر نمی توانند برای آنها تعیین سرنوشت کنند.

خادمی افزود: ملت ایران به دنبال استکبار زدایی و استعمار زدایی بوده بطوریکه انقلاب مشروطه در بیش از ۱۰۰ سال پیش در ایران به وجود آمد و حرکت مردم دربین کشورهای هم تراز پیش رو تر بود ونسبت به خیلی از ملت ها از هوش برترو خواسته های والاتر برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: ایرانیان مشروطه را آغاز کردند و به نتیجه رساندند اما در حفظ آن ناموفق بودند و یکی از دلایل عدم موفقیت انقلاب مشروطیت نبود رهبری و عدم توجه به فرهنگ مردم بود.

استاندار لرستان با بیان اینکه مشروطه بیشتر از شعارهای مدرنیته و غرب استفاده کرد یادآور شد:ملت ایران از روزی که اسلام را پذیرفته به خوبی در وجود خود تربیت کرده و دست پرورده این مکتب بزرگ است و بدون توجه به این مهم نمیتوان حرکتی را در این ملت به سرانجام رساند.

وی اضافه کرد: این تجربه در ذهن ملت گم نشد و علمای اسلام و ایران این تجربه را منتقل کردند و به امام خمینی (ره) رسید و امام  به دنبال حذف استبداد و لغو استعمارو  دنبال ایجاد نظام اسلامی و حاکمیت اسلامی بود تا حاکیمت و نظر مردم به رسمیت شناخته شود.

استاندار لرستان زنگ انقلاب

استاندار لرستان گفت: در جمهوری اسلامی جمهوریت به معنای مقبولیت نظام است و رای مردم تعیین کننده است و مردم، مسوولان و شیوه حکمرانی را انتخاب می کنند اما این مردم دارای باورهای دینی هستند و انتخاب آنها نیز در محدوده دین است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها