موج
کدخبر : ۳۱۵۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315356

محمدرضا کیانی اعلام کرد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان از رشد ۲۵ درصدی تولید و اشتغال مددجویان کمیته امداد در 10 ماهه سال گذشته در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا کیانی اظهار کرد: در 10 ماهه سال گذشته 4795 مددجوی کمیته امداد اصفهان با دریافت وام قرض الحسنه اشتغال و یا بهره مندی از خدمات کاریابی کمیته امداد صاحب شغل شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه کمک به راه اندازی مشاغل جدید یکی از مصادیق بارز عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب برای رونق تولید در سال جاری است، گفت: ۴۷۹۵ مددجوی اصفهانی در ۱۰ ماهه سال ۹۷ با دریافت وام قرض الحسنه اشتغال و یا بهره مندی از خدمات کاریابی کمیته امداد صاحب کسب و کار و شغل شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان افزود: این میزان شغل نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هسته اصلی فعالیت های مربوط به توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد اصفهان را ارائه آموزش و پرداخت وام اشتغال تشکیل داده است، گفت: از مجموع ۴۷۹۵ شغل ایجاد شده در ۱۰ ماهه امسال ۴۰۴۵ شغل از مسیر  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و مابقی از مسیر کاریابی ایجاد شده است.

کیانی با بیان اینکه خدمات کاریابی کمیته امداد اصفهان به شکلی است که به رونق تولید در واحدهای اقتصادی و به ویژه کسب و کارهای کوچکتر، کمک می رساند، خاطرنشان ساخت: بسته های تشویقی ارائه به کارفرمایان از جمله پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و یا حق بیمه تامین اجتماعی مددجوی استخدام شده می تواند علاوه بر بعد حمایتی از مددجویان نوعی ساز و کار حمایتی برای کارفرمایان نیز باشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد اشتغال و کمک به رونق تولید و اقتصاد بهترین راهبرد برای کمک به نیازمندان است، گفت: به جز مددجویان سالخورده و از کارافتاده مابقی جامعه تحت حمایت این نهاد با برگزاری دوره های انگیزشی و آموزشی به سمت توانمندی و خودکفایی هدایت می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها