موج
کدخبر : ۳۱۵۱۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315172

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:

سردار علی‌اکبر جاویدان از اجرای طرح بزرگ ارتقاء امنیت اجتماعی و پاک‌سازی نقاط آلوده یکی از شهرک‌های حاشیه‌ای کرمانشاه خبر داد و گفت: یکی از نتایج مهم این طرح دستگیری 28 مجرم، شرور و جاعل سابقه‌دار بود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار کرد: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی کرمانشاه در راستای اجرای مطالبات مردمی و به‌منظور پاک‌سازی مناطق آلوده کرمانشاه و جرم خیز سطح شهر به‌ویژه در بحث برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات دریکی از شهرک‌های حاشیه‌ای کرمانشاه اجرا شد.

جاویدان ادامه داد: در طرح ارتقای امنیت اجتماعی که با حضور مأموران پلیس امنیت عمومی، پلیس آگاهی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی شهرستان کرمانشاه، یگان ویژه و معاونت اجتماعی برگزار شد، نتایج خوبی به دست آمد که یکی از نتایج مهم آن دستگیری 28 مجرم متشکل از افراد شرور، سارق و متهمان متواری بود که بااقتدار پلیس دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: یکی از افراد دستگیرشده جزو اراذل‌واوباش شناسنامه‌دار بود که از چندی قبل به علت سرقت، تیراندازی و مجروح کردن یکی از شهروندان در استان همدان تحت تعقیب قرار داشت.

وی گفت: در این طرح همچنین بیش از سه کیلوگرم انواع مواد مخدر، مقداری مشروبات الکلی دست‌ساز و پنج دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در بازرسی از 49 باب منزل کشف شد.

جاویدان ادامه داد: پنج قبضه سلاح شکاری، مقادیری فشنگ جنگی و شکاری، 17 عدد گواهینامه، پنج عدد کارت ملی و دو عدد کارت پایان خدمت جعلی به همراه یک قطعه کارت رانندگی مربوط به یکی از سازمان‌های کشوری، یک عدد کارت شناسایی وسیله نقلیه و یک عدد چاقو از دیگر کشفیات در این طرح بود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در این طرح با توجه به شناسایی منزل یکی از قاچاقچیان سابقه‌دار در حوزه سلاح و مهمات، مأموران نسبت به بازرسی از آن اقدام کردند که ناگهان مجرم سابقه‌دار از طبقه دوم منزل اقدام به فحاشی و شکستن شیشه‌های منزل و همچنین پرت کردن اشیایی به سمت مأموران کرد و متعاقب آن دیگر اعضای خانواده وی شامل پدر، مادر، برادر و همسرش نیز به کمک وی شتافته و با پلیس درگیر شدند.

وی ادامه داد: این شرور مسلح که در طبقه دوم منزل حضور داشت، به‌وسیله یک قبضه سلاح شکاری اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کرد و درنهایت پس از بی‌توجهی فرد درگیر به اخطارهای پلیس برای کنار گذاشتن اسلحه، یکی از مأموران انتظامی با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح و پس از شلیک سه تیر هوایی درنهایت اقدام به شلیک به‌سوی وی کرده و او را زخمی کرد.

جاویدان یادآور شد: پس از زخمی شدن شرور مسلح، مأموران نسبت به خلع سلاح و دستگیری وی اقدام کرده و سپس به‌منظور رعایت حقوق شهروندی وی را به‌سرعت با آمبولانس مرکز بهداری انتظامی استان به بیمارستان منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: شرور دستگیرشده دارای سوابق کیفری متعددی درزمینهٔ خرید اموال مسروقه، مشارکت در جعل اسناد رسمی، تحصیل مال نامشروع، سرقت و خریدوفروش سلاح و مهمات غیرمجاز بوده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی که با دستگیری تعداد زیادی از مجرمان و کشفیات بسیاری همراه بود، باعث رضایتمندی مردم و اهالی محل شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان تأکید کرد: پلیس در مواجهه با چنین افرادی مقتدرانه عمل کرده و اجازه نمی‌دهد این افراد امنیت جامعه را به خاطر منافع شخصی و قدرت‌طلبی با چالش مواجه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها