موج
کدخبر : ۳۱۴۸۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314848

طی 9 ماهه سال جاری؛

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: از 1569 جسد معاینه شده طی 9 ماهه سال جاری 240 نفر براثر سوءمصرف مواد مخدر در استان جان باختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سلیم خانی در تشریح آمار 9 ماهه پزشکی قانونی استان کرمانشاه تعداد اجساد معاینه شده را 1569 جسد عنوان کرد و ابراز داشت: طی این مدت افزایش 19 درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات با 420 نفر، مسمومیت 54 نفر که از این تعداد 24 نفر با قرص برنج و 15 نفر با منواکسید کربن بوده است و 240 نفر براثر سوءمصرف مواد مخدر در پزشکی قانونی کرمانشاه ثبت‌شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از معاینه بالینی 35 هزار و 419 نفر طی این مدت خبر داد و خاطرنشان ساخت: فوتی‌های ناشی از سلاح سرد در استان را نیز در 9 ماهه امسال 17 نفر، فوتی‌های ناشی از حوادث کار 25 نفر، غرق‌شدگی 25 نفر بوده‌اند.

وی تصریح کرد: فوتی‌های ناشی از سوختگی و برق‌گرفتگی در استان را در 9 ماهه امسال به ترتیب 26 و 13 نفر و همچنین طی این مدت 13 هزار و 614 نفر با ادعای نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 3936 نفر زن و 9678 نفر مرد هستند.

پزشک قانونی کرمانشاه نیرو کم دارد

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه ضمن گلایه از کم بودن نیروهای فعال در این سازمان، اظهار داشت: در حال حاضر یک‌سوم چارت سازمانی نیرو داریم و درخواست هشت پزشک و هشت تکنسین تشریح داده‌ایم، اما به دلیل برخی محدودیت‌ها فعلاً جذب نیرو صورت نپذیرفته است.

وی ادامه داد: در کرمانشاه و اسلام‌آباد غرب ساختمان پزشکی قانونی ملکی بوده و در مابقی به‌صورت اجاره‌ای یا امانی است و در همین راستا کلنگ زنی سه ساختمان پزشکی قانونی در جوانرود، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب در صورت تأمین اعتبار، دهه فجر امسال عملیاتی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها