موج
کدخبر : ۳۱۴۸۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314827

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت:عدم توازن در زنجیره تولید، فولاد سازان کشور را دچار مشکل کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، منصور یزدی زاده در همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با بیان این که در توسعه صنعت فولاد کشور زنجیره تولید فولاد به هم خورده است، گفت: ذوب آهن اصفهان تنها مصرف کننده سنگ آهن دانه بندی در کشور است و این شرکت، تنها فولادساز کشور است که از انرژی بدون یارانه استفاده می کند و یارانه هم می پردازد.

وی حیات و زنده ماندن معادن کشور را در گرو فعالیت های ذوب آهن دانست و افزود: اگر ذوب آهن بخواهد توسعه پیدا کند ،زغال سنگی ها باید در کنار ذوب آهن اصفهان باشند.

منصور یزدی زاده با یادآوری این نکته که به دلیل واگذاری های انجام شده ، سنگ آهن از ذوب آهن جدا شد، تاکید کرد: ابتدای شکل گیری ذوب آهن ،معادن کشور به عنوان زنجیره کامل دیده شد اما پس از واگذاری ها این توازن به هم خورد و این امر باعث مشکلاتی در تولید فولاد کشور شده است.

وی صادرات بیلت و شمش را نسبت به صادرات سنگ آهن با ده درصد ارزش افزوده بیشتر عنوان کرد و اظهار داشت: معادن را به ذوب آهن نمی دهند چون برای معادن اقتصادی نیست.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن از سهم ده درصدی ذوب آهن در تولید فولاد خبر داد و خاطر نشان کرد: سود واحدهای معدنی و بازدهی سرمایه این واحدها باید با فولادی ها مقایسه شود.

شایان ذکر است؛ در نمایشگاه جنبی  همایشو نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران مهمترین دستاوردهای شرکت ذوب‌آهن اصفهان به نمایش گذاشته شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها