موج
کدخبر : ۳۱۴۴۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314451

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفتگو با موج:

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از کاهش 7 درصدی آمار جانباختگان تصادفات رانندگی درون شهری در 10 ماهه سال جاری دراستان اصفهان خبر داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با بیان اینکه امروزه رویکرد پلیس بحث آموزش،تجهیز و استفاده از امکانات روز دنیاست، گفت: با اقداماتی که در این زمینه انجام شده توانسته ایم در ده ماه اخیر ۷ درصد از میزان تصادفات را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش، بررسی ترافیک وبرخورد با تخلفات ارکان مهم ترافیک هستند، اذعان داشت:در بحث آموزش طرحی با عنوان کلاهی برای زندگی را در ۵ شهر استان برگزار کردیم و بنا داریم تا پایان سال در ۵۰ شهر استان این همایش را داشته باشیم.

سرهنگ محمدی افزود:در این طرح همکاران ما موتورسواران را جمع آوری نموده و بنده شخصا به صورت چهره به چهره  با آنها صحبت می کنم و از طریق کلیپ هایی که تهیه شده به صورت تصویری به آنها آموزش می دهیم و در پایان هم به تعدادی از آنها کلاه ایمنی هدیه داده می شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان بابیان اینکه در بحث کاهش تصادفات ما تمام تلاشمان را می کنیم تا یک انسان را از مرگ نجات  دهیم اما سود آن را بیمه ها می برند،اظهار داشت:بیمه ها باید خود رامکلف بدانند تا در بحث آموزش مردم و تجهیز امکاناتی که منجر به کاهش تصادفات می شود هزینه و مشارکت کنند و حداقل هر بیمه هزینه دیه یک انسان را صرف خرید کلاه ایمنی برای افراد نیازمندی که توان خرید آن را ندارند و همچنین  هزینه خرید دوربینها وتجهیزاتی که منجر به کاهش تصادفات می گردد، هزینه کنند.

وی در ادامه از وجود ۴۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات در سطح شهر یاد کرد وافزود: بیش از صد دستگاه دوربین در حال تست هستند و ۱۳ خودرو هوشمند نیز تخلفات ساکن و زیر معابر وتوقف های دوبله را پوشش می دهند.

سرهنگ محمدرضا محمدی همچنین با اشاره به طرح زوج و فرد از در منازل در اصفهان گفت: طرح زوج و فرد از در منازل در اصفهان در شورای عالی ترافیک استان اصفهان مطرح شد، این شورا اجرای این طرح را تایید کرد و  زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای طرح زوج و فرد از در منازل باید اجرایی شود.

محمدی از جریمه خودروهایی که به صورت دوبله پارک نموده اند یاد نمود و تاکید کرد :خودروهایی که به صورت دوبله پارک کنند و باعث سد معبر شوند حتی با وجود بودن شخص راننده در خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه می شوند.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان در ارتباط با سهم تقصیر آموزشگاه های رانندگی در وقوع تصادفات نیز اظهار کرد: آموزشگاه های رانندگی در تصادفات جرحی و فوتی حق السهم دارند که حق السهم آنها توسط کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی تعیین می شود.

وی ادامه داد: براساس تبصره 3 ماده 4(قانون رسیدگی به تخلفات) پلیس موظف شده نسبت به تعیین حق السهم آموزشگاه های رانندگی که در امر آموزش نظری و عملی دریافت کنندگان گواهینامه رانندگی مختلف کوتاهی و از لحاظ کمی و کیفی سطح قابل قبولی در تصادف رانندگی نداشته باشند اقدام کند.

سرهنگ محمدی گفت: براساس این تبصره آموزشگاه های رانندگی در تصادفات جرحی و فوتی که توسط هنرجویی آنها اتفاق می افتد حق السهم دارند که این حق السهم توسط کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی تعیین می شود.

مقام ارشد پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان در خصوص مقابله با آلودگی هوا با بیان اینکه سهم بیشتر آلاینده ها مربوط به صنعت  می باشد، اذعان داشت: فقط خودروهای دودزا نیستند که منجر به آلودگی می شوند بلکه خودروهای صفر کیلومتری که از کارخانه خارج می شوند و حتی خودروهای لوکس خارجی نیز این آلودگی را ایجاد می کنند اما صنعت بیشترین نقش رادر تولید آلودگی دارد.

سرهنگ محمدی گفت: روزانه بیش ۵ هزار خودرو به علت فاقد معاینه فنی بودن جریمه می شوند و بعضی از خودروها در هفته۴ یا ۵ بار جریمه می شوند و در همین راستا ۱۹۲ هزار و ۴۵۶ خودرو به علت نداشتن معاینه فنی جریمه شده اند که در این رابطه ۲۶ درصد افزایش برخورد با این خودروها را داشته ایم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان در پایان از صدور ۱۱۲ هزار و ۶۸۷ جلد گواهینامه در سال جاری خبر داد و گفت: ۴۹ هزار و ۹۲۳جلد گواهینامه  دراستان اصفهان جدید الصدور می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها