موج
کدخبر : ۳۱۴۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314249

حجت الاسلام حسین مهدیان خبر داد؛

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان، گفت: ۲ محموله غیرنقدی از محل نیات واقفین نیک اندیش و کمک های مردم به ارزش بیش از ۴۵۰میلیون ریال به مناطق سیل زدگان جاسک ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: با کمک مردمی، خیرین و واقفان نیک اندیش، سه محموله  به ارزش بیش از 450 میلیون ریال برای کمک به سیل زدگان شرق استان هرمزگان به شهرستان جاسک ارسال شد.

 افزود: در راستای کمک به هموطنانی که در حادثه سیل دچار آسیب شده اند اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان با همکاری ادارات اوقاف سراسر استان و هیئت امنا بقاع متبرکه، از محل موقوفات منطبق و همچنین جمع آوری کمک های خیرین، ۲ محموله برای سیل زدگان شرق استان هرمزگان ارسال شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان با بیان اینکه این محموله شامل مواد غذایی، پتو، چادر و... است، گفت: با هماهنگی مراکز افق بقاع متبرکه، پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی در سطح یقاع ایجاد شد که  در نهایت توانستند دو محموله را روز یکشنبه 29 دی ماه برای سیل زدگان شهرستان جاسک تهیه و ارسال کنند.

وی افزود: از مجموع این دو محموله، یک محموله شامل برنج، روغن،پتو و....  و محموله دیگر نیز شامل آب معدنی است.

حجت الاسلام مهدیان، تصریح کرد: مشارکت عموم مردم در زمینه افزایش فرهنگ وقف باعث شتاب کمک رسانی در اقشار مختلف می شود و می تواند در کاهش آسیب ها روند صعودی داشته باشد.

وی،با یادآوری اینکه وقف میراث بسیار ارزشمندی است که با مرور زمان فراموش نمی شود و نیازمندان جامعه از توفیقات آن بهره مند می شود، ابراز امیدواری کرد که فرهنگ وقف بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، بیان کرد: اجرای نیت واقفان خیراندیش یکی از برکات انقلاب اسلامی است که در چهل سال گذشته تلاش شده تا با احصا نیت واقفان به این نیات عمل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها