موج

مرتضی ادیب خبر داد:

معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور از ورود آئین نامه نظام صنفی به مرحله عملیاتی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مرتضی ادیب، معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور  پیش از ظهر سه‌شنبه در نشست استانی تبیین جایگاه نظام صنفی در استان همدان، اظهار کرد: حدود یک‌میلیون نفر کشاورز در کشور دارای پروانه نظام صنفی هستند که این تعداد شامل حدود یک‌سوم کشاورزان می‌شود.

وی تصریح کرد: کدگذاری مشاغل یکی از فعالیت‌های نظام صنفی است که از ویژگی‌های اصلی آن است که تاکنون بیش از ۳۰۰ شغل در این بخش شناسایی‌شده است.

معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، افزود: سیاست‌گذاری بایست بر اساس آمار درست باشد و نظام صنفی این دستاورد را برای بخش کشاورزی داشته است.

وی گفت: پس از پنج سال کار کارشناسی آئین‌نامه نظام صنفی به تصویب رسیده و اکنون در حال عملیاتی شدن است، در این آئین‌نامه نقش نظام صنفی در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی پررنگ شده است.

ادیب خاطرنشان کرد: من‌بعد پروانه بهره‌برداری با عنوان پروانه کسب شناخته خواهد شد، همچنین راهکارهای نظارتی در آئین‌نامه نظام صنفی دیده‌شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها