موج

شهردار اصفهان خبر داد:

شهردار اصفهان از رونمایی اولین فرهنگ نامه شهروندی ایران در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه "سلام اصفهان" با اشاره به رونمایی اولین فرهنگ نامه شهروندی ایران که از سوی شهرداری اصفهان تدوین شده است، گفت: این فرهنگ نامه به آگاهی بیشتر شهروندان از حقوق و تکالیف خود کمک خواهد کرد.

وی با اشاره در صحن علنی شورای شهر اصفهان فرهنگ نامه بزرگ شهروندی که اولین فرهنگ نامه در کشور است رونمایی می شود، تصریح کرد: این فرهنگ نامه توسط شهرداری اصفهان تدوین شده و مجموعه ای از اطلاعات، قوانین و مقررات و شامل 12 موضوع است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این موضوعات در حوزه حمل و نقل و ترافیک، پسماند، فضای سبز، آتش نشانی، مدیریت خشم، مدیریت هیجان، بهداشت و سلامت عمومی، سلامت و اخلاق شهروندی است، گفت: این فرهنگ نامه به صورت کاربردی در اختیار دانشجویان، هنرمندان، رسانه ها و همه مردم قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این فرهنگ نامه در 10 جلد تهیه شده است و به شهروندان کمک می کند از قوانین و مقررات اطلاع داشته باشند و با مطالعه این فرهنگ نامه نسبت به حقوق خود آشنا شده و از تکالیف خود آگاهی پیدا کنند.

نوروزی افزود: با این فرهنگ نامه، فرآیند آموزش شهروندی هم هدفمند می شود و به صورت کاربردی در اختیار شهروندان قرار می گیرد و می تواند منبع مهمی برای همه کلانشهرها باشد.

وی بیان کرد: یک نسخه از این فرهنگ نامه در نشست شهرداران کلانشهرها در یزد، در اختیار شهرداران قرار گرفت و در ایران، اصفهان اولین کلانشهری است که چنین فرهنگ نامه ای را تدوین کرده است.

بهره برداری از 580 سامانه هوشمند ترافیکی شهر  

شهردار اصفهان تصریح کرد: همچنین فردا از سامانه های هوشمند و تجهیزات زیرساختی ترافیک شهر اصفهان با 402 میلیارد ریال بهره برداری می شود. این پروژه شامل580 سامانه هوشمند ترافیکی و 13 سامانه متحرک ثبت تخلفات ایستایی و پروژه زیرساختی کنترل ترافیک است و اثرات زیادی در هوشمندسازی ترافیک شهر و حل مشکلات این حوزه ایجاد می کند.

قدرت اله نوروزی گفت: با فعال شدن این سامانه و همکاری همه شهروندان زمینه کاهش مسائل ترافیکی و تخلفات رانندگی فراهم می شود و امیدواریم مردم از آرامش بیشتری برخوردار باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها