موج

مدیرکل کمیته امداد اصفهان:

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان گفت: مهمترین برنامه کمیته امداد توسعه اشتغال مددجویی با مشارکت کسب و کارهای دانش بنیان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا متین پور اظهار کرد: ارتباط با اقتصاد دانش بنیان و گسترش الگوی راهبران شغلی از مهمترین برنامه های کمیته امداد برای پیشگیری از این اتفاق و توسعه اشتغال مددجویی است.

وی با تاکید بر اینکه ارزش افزوده کسب و کارهای مبتنی بر دانش و فناوری های نوین بسیار بیشتر از کسب و کارهای معمولی است، گفت: علاوه بر ارزش افزوده در زمینه مزیت های رقابتی نیز اقتصاد دانش بنیان در موقعیت بهتری قرار دارد.

متین پور توانمندسازی مددجویان را از برنامه های مهم کمیته امداد برشمرد و افزود: در مسیر توانمندی خانوارهای تحت حمایت فروش و بازاریابی خدمات و کالاهای تولید شده توسط مددجویان از مشکلات همیشگی است که ارزش افزوده بیشتر و مزیت رقابتی بهتر کسب و کارهای دانش بنیان می تواند کمک شایانی در حل این مشکل باشد.

متین پور با بیان اینکه الگوی راهبران شغلی در حال حاضر از اولویت های اصلی این نهاد برای توسعه اشتغال مددجویان است، خاطر نشان ساخت: الگوی راهبران شغلی پل ارتباطی مشاغل خرد با مشاغل دانش بنیان و سرمایه بر است چرا که از طریق الگوی راهبران شغلی می توان یک کسب و کار تقریبا بزرگ را به تعداد زیادی کسب و کار کوچک تقسیم کرد که در عین اینکه مستقل عمل می کنند در مجموع تشکیل یک مجموعه هماهنگ و هدفمند را می دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان ایجاد مشاغل نو و ابداعی را از دیگر ویژگی های اقتصاد دانش بنیان که برای کمک به توانمندسازی خانوارهای نیازمند مفید است، معرفی کرد و گفت: برای استفاده از این ظرفیت ها به دنبال افزایش همکاری ها با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و پارک های علم و فناوری هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها