موج

فرماندار خرم‌آباد:

فرماندار خرم ‌آباد، گفت: صدا و سیما، تریبون نماز جمعه و اماکن رسمی و دولتی، جای تبلیغات انتخاباتی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، جعفر طولابی فرماندار خرم ‌آباد، گفت: صدا و سیما، تریبون نماز جمعه و اماکن رسمی و دولتی، جای تبلیغات انتخاباتی نیست.

وی، تصریح کرد: استفاده از هرگونه پلاکارد، پوستر، دیوارنویسی و کاروان های تبلیغاتی و بلندگوهای سیار در خارج از محیط سخنرانی، به استثنای عکس برای تراکت، زندگی نامه، جزوه و همچنین سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان، ممنوع است.

فرماندار خرم آباد، افزود: بر اساس تبصره ۲ ماده ۵۹ قانون انتخابات، نشریات و مطبوعات متعلق به سازمان ها، وزارت خانه ها، ادارات، نهادها و برخی موسسات، حق تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی را حتی به صورت درج آگهی ندارند.

وی، اظهار داشت: موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آنها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی( به هر مقدار) استفاده می کنند مشمول این قانون هستند.

طولابی، تاکید کرد: همچنین انجام هر گونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما، میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می شود.

وی، ادامه داد: انتظار می رود کاندیداهای انتخابات با توصیه  به طرفداران خود مبنی بر رعایت موازین قانونی تبلیغات، بستر و  فضای سالم برای این مهم را در حوزه انتخابیه فراهم کنند چراکه این امر به امنیت، آرامش جامعه و سلامت انتخابات کمک می کند.

او تاکید کرد: همچنین بر اساس قانون، مراجع اداری، انتظامی و قضایی موظف به برخورد با تبلیغات غیرمجاز هستند.

طولابی یادآور شد: فعالیت تبلیغات انتخاباتی داوطلبان نمایندگی 8 روز قبل از برگزاری انتخابات، آغاز می شود و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای ادامه خواهد داشت.

صلاحیت 101 داوطلب توسط هیات اجرایی تایید شده است

فرماندار خرم‌آباد، گفت: تاکنون صلاحیت 101 داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی توسط هیات اجرایی تایید شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها