موج
کدخبر : ۳۰۹۲۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309248

معاون جذب و ساماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر:

معاون جذب و ساماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای برنامه ملی طرح نذر آب، تفاهم نامه بین جمعیت هلال احمر و سازمان انتقال خون و طرح باز پیوند خانواده، از اینکه داوطلبان هلال احمر سرمایه های اجتماعی جامعه هستند، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، وحید سلیمی، معاون جذب و ساماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  در آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به فعالیت داوطلبان هلال احمر و اینکه بیشتر پروژه هایی که در سال های گذشته و در سال جاری اجرا شد بسیار موفق بوده که از جمله می توان به برنامه ملی طرح نذر آب با رویکرد محرومیت‌زدایی در نقاط کمتر برخوردار استان های مختلف کشور اشاره کرد.

سلیمی به خدمات معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان در طرح نذر آب نیز اشاره کرد و گفت: هلال احمر استان همدان در قالب طرح سلامت، کارهای بهداشتی و درمانی و خدمات ارزشمندی ارائه کرد.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: اخیرا در تهران تفاهم نامه ای بین جمعیت هلال احمر و سازمان انتقال خون منعقد  شده و برنامه هایی در راستای نگه داشت نیروهای داوطلب تعریف شده و در راستای این تفاهم نامه نسبت به تامین نیروهای داوطلب در مقوله پذیرش و خونگیری در پایگاه های اهدای خون تهران اقداماتی شده که  ممکن است بعد رفع ایرادات، این طرح صورت کلی در سراسر کشور اجرایی شود.

سلیمی طرح باز پیوند خانواده و طرح اربعین را از طرح های موفق بیان کرد و گفت: تیم ارزیابی فدراسیون بین المللی که امسال از استان گلستان و خوزستان بازدید داشت ۶ مقوله را به عنوان نقاط قوت جمعیت هلال احمر ذکر کرد که ۳ مورد آن مستقیماً به حوزه سازمان داوطلبان مربوط بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان نیز با اشاره به اینکه داوطلبان هلال احمر سرمایه های اجتماعی جامعه هستند، عنوان کرد: سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه یکی از کلیدی‌ترین ساختارهای سرمایه ای در جهان برای حل مشکلات محسوب می‌شود.

بهروز کارخانه ای با اشاره به اینکه باید قدردان این ساختار باشیم و هیچ گاه نباید به گونه‌ای برخورد شود که خلل یا  خدشه‌ای به این ساختار یا سرمایه وارد آید، گفت: یکی از بزرگترین ساختارهای سرمایه ای در سطح جهانی و بین الملل فدراسیون صلیب سرخ و در کشور جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان نیز با اشاره به اینکه در طول تاریخ و ادوار و جوامع مختلف کار داوطلبانه همیشه مورد قبول و ستایش همگان بوده است، گفت: کار داوطلبی همیشه در طول تاریخ ارزشمند و دارای ارج و قرب بوده و در هر مقطعی از تاریخ در هر بخشی از جوامع اقدامات داوطلبانه مورد احترام و مقبول همگان بوده است.

داوطلبان نه به صورت ابلاغی و نه به صورت مزدی کاری را انجام می دهند بلکه تمام کارها به صورت داوطلبانه و انسان دوستانه انجام می پذیردعلیمردان طالبی گفت: کار داوطلبانه یک کار فطری است که در ذات هر انسان قرار دارد چراکه داوطلبان نه به صورت ابلاغی و نه به صورت مزدی کاری را انجام می دهند بلکه تمام کارها به صورت داوطلبانه و انسان دوستانه انجام می پذیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با اشاره به ویژگی های داوطلبان در جوامع مختلف و داشتن زبان مشترک یادآور شد: داوطلبان یک زبان و یک هدف دارند و آن هم انجام کار انسان دوستانه و خیر است لذا باید بحث آسیب شناسی ریزش ها و رویش ها در حوزه داوطلبان به صورت تخصصی پیگیری شود و با مطالعات دقیق مشخص شود چه کارهایی باید انجام شود تا ریزش ها کمتر و رویش ها بیشتر شود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان نیز گفت: داوطلبان باید واقف باشند که شعار روز داوطلب امسال نشان از بزرگی و سنگینی مسئولیت و تاثیرگذار بودن آنها در جامعه دارد و لازم است در راستای تحقق این شعار تمام سعی و توان خود را بکار گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها