موج

معصومه ابتکار در جلسه شورای مشورتی با زنان استان همدان؛

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در همدان با اشاره به افزایش شمار مدیران زن در دستگاه های اجرایی، گفت: انتظار بر این است که زنان بیشتری را در بخش های مدیریتی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در جلسه شورای مشورتی با زنان استان همدان  با اشار ه به سهم 30 درصدی بانوان در پست های مدیریتی، گفت: هم اکنون زنان ۴۱ درصد از کارکنان دولت را نیز تشکیل می دهند و ۲۷ درصد اعضای هیات علمی کشور زنان هستند و انتظار  می رود زنان بیشتری را در بخش های مدیریتی دانشگاه ها داشته باشیم. 

ابتکار اظهار داشت: عدالت یکی از مباحث محوری در جامعه است چراکه هم از جهت فرهنگ و باورهای دینی و هم به لحاظ ارزش ها و آرمان هایی که انقلاب اسلامی پایه گذاری کرده همواره جزو موضوعات مهم در جامعه است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در برنامه ششم توسعه، سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب و در سیاست های اختصاصی ابلاغی رییس جمهوری و برنامه های دولت دوازدهم، فرصتی است که بتوانیم بر اساس آنها برای عدالت جنسیتی برنامه ریزی کنیم.

ابتکار با اشاره به تصویب سند ارتقا زنان و خانواده در همدان و دیگر استانها گفت: در سطح ملی و برای هر استان سند ارتقا وضعیت زنان مبتنی بر اطلس هر استان و نیازهای خاص آن‌ها پیگیری می‌شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: شاخص‌های عدالت جنسیتی در هشت محور و ۱۷۶ شاخص تخصصی ارائه شده که همه دستگاه‌ها را در برمی‌گیرد و شامل شاخص‌های بهداشتی، آموزشی، مشارکت سیاسی و غیره با هدف‌گذاری‌ها مشخص است.

ابتکار ادامه داد: دولت از کارآفرینی زنان حمایت و وام اشتغال روستایی را پرداخت کرده که زمینه اشتغال ۴۰ درصد زنان روستایی را فراهم کرده است. 

حضور در جلسه شورای برنامه ریزی استان همدان، بازدید از طرحهای اشتغالزا  و دیدار با خانواده شهید خوش لفظ از دیگر برنامه های معاون رییس جمهوری در سفر یک روزه اش به پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها