موج

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان اصفهان در گفتگو با موج؛

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان اصفهان گفت: طرح همیاران طرحی برای رفع نیاز فوری اشخاص گرفتار و نیازمند است.

رضا اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با بیان اینکه طرح همیاران طرحی عام المنفعه می باشد، گفت:در این طرح که ابتدا به وسیله یکی از خانواده ها که عزیز از دست رفته ای داشتند و در این بانک مبلغی را به عنوان سپرده داشته و این خانواده گفتند این مبلغ در حساب باقی بماند و صرف کمک به افراد نیازمند گردد، کلید خورد.

وی ادامه داد: در بانک مهر صندوقی ایجاد گردید با عنوان صندوق همیاران که هر کس در هر مقام و منصبی که هست به مقدار وسعش مبلغی را برای کمک فوری به نیازمندان و افراد گرفتار اختصاص دهد و در ابتدا کارمندان تمام شعب همین بانک در سراسر کشور قرار شد ماهی ۲۰ هزار تومان و اخیرا ماهی ۱۱۰ هزار تومان از حقوق ماهیانه خود را به این صندوق واریز می کنند تا باقیات الصالحاتی برای قیامت آنها باشد.

 رضا اسفندیاری در ادامه به همکاری خیریه کسا با این طرح اشاره کرد و اذعان داشت:برای پیوستن به این طرح افراد می توانند به صورت فردی کمکهای خود را اختصاص بدهند یا حتی می توانند گروه تشکیل داده و از یک ریال تا هر مقدار که بخواهند در آن قرار دهند چرا که در این طرح اصلا محدودیت کف وسقف  ندارد.و مهمتر اینکه بانک هیچ گونه مالکیتی بر این صندوق ندارد وحتی اگر بانک هم روزی نباشد ،اندوخته این صندوق به حساب خیریه ها ریخته می شود تا به دست افراد نیازمند برسد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان اصفهان در دوازدهمین سالگرد تاسیس این بانک به عنوان اولین بانک تخصصی قرض الحسنه در ایران اظهار داشت:این بانک ۱۰ سهامدار بزرگ دارد که شامل ۱۰ بانک اول کشور می باشد و دارای۵۳۰ شعبه در سراسر کشور و۳۲ شعبه در استان اصفهان است که از این تعداد ۱۶ شعبه مربوط به شهر اصفهان می باشد.

بانک مهر ایران نخستین بانک سبز کشور

وی ادامه داد:این بانک اولین بانک سبز کشور است که در راستای حفاظت از محیط زیست سیستم کاغذ به طور کامل در آن حذف شده و حتی امضای افراد نیز به صورت سیستمی تعریف شده و کلیه عملیات بانکی به صورت الکترونیک انجام می شود.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران  استان اصفهان با بیان اینکه در دو سال گذشته نسبت به ده سال قبل دو برابر افزایش عملیات داشته ایم، اذعان کرد: در حال حاضر این بانک حدود ۸ میلیون  مشتری دارد و تا کنون ۶ میلیون تسهیلات باکارمزد ۳ الی  ۴ درصد ارائه کرده ایم و برای سال جاری یک میلیون وپانصد هزار تسهیلات هدف گذاری  کردهایم که از این تعدادیک میلیون و سیصد هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه اجرایی شده و پیش بینی می کنیم این میزان به دومیلون هم برسد.

اسفندیاری با بیان اینکه آسانترین روش پرداخت تسهیلات در این بانک انجام می شود افزود برای وام های زیر ده میلیون تومانی فقط یک ضامن کافی است و شرایط پرداخت وام به مشتریان در این بانک حتی از برخی قرض الحسنه های محلی نیز ساده تر می باشد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان اصفهان گفت:منابع استان اصفهان در حال حاضر ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و مصارف آن۱۳ هزار و پانصد میلیارد ریال می باشد وسرمایه بانک ۱۵ هزار میلیارد بوده که سال گذشته سهامداران موافقت کردند در راستای تقویت وام دهی به۲۵ هزار میلیارد ریال برسد.

طرح جدید اندوخته بانوان مهر ایران 

اسفندیاری در خصوص طرح اختصاصی برای بانوان اضافه کرد:تا کنون ۱۹ هزار فقره تسهیلات به بانوان بی سرپرست اختصاص داده شده و با هدفارزش‌آفرینی بیشتر برای جامعه زنان کشور و توانمندسازی بانوان خانه دار و کارآفرین و به منظور ارائه خدمات بانکی متناسب با این قشر، اقدام به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب محصولی جدید با عنوان "اندوخته بانوان مهر ایران" نموده است. در این طرح متقاضیان علاوه بر توسعه فضای کسب و کار خود، می توانند در ارتقای سطح رفاه خانواده هایشان نیز موثر واقع گردند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران  استان اصفهان گفت:تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره ای طی ۴ مرحله جمعاً به میزان ۴۱میلیون تومان به آنها اختصاص داده میشود که امکان پس انداز مبالغ خرد و برنامه ریزی جهت استفاده از تسهیلات قرض الحسنه برایشان فراهم می آید.

به گزارش موج، بانک قرض الحسنه مهر ایران به دلیل ارائه طرح های موفق اقتصادی برنده جایزه نخبه اقتصادی گردیده و مورد تقدیر وزرای اقتصاد کشور وبرخی مسئولین گردیده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها