موج

اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

با توجه به ورود سامانه بارشی به هرمزگان و احتمال افزایش لحظه ای سرعت باد در مناطق دریایی توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، با توجه به ورود سامانه بارشی به هرمزگان و ابرناکی و احتمال افزایش لحظه‌ای سرعت باد در مناطق دریایی توصیه می شود تمهیدات لازم برای ترددهای دریایی اندیشیده شود و شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند.

شایان ذکر است؛ با ورود سامانه بارشی اخیر به هرمزگان تا این لحظه در  بندرعباس هم ۱۷ و ۸ دهم میلی‌متر، رودان ۴۱ میلی‌متر، بندرلنگه ۲۸ و ۷ دهم میلی‌متر، پارسیان ۲۴ و ۸ دهم میلی‌متر، میناب ۲۰ و ۸ دهم میلی‌متر و جاسک ۱۷ و ۹ دهم میلی‌متر باران باریده است.

بنابر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، امروز شاهد بارش باران و رگبار و رعدوبرق به‌ویژه مناطق شرقی و مناطق دریایی خواهیم بود.

از ساعات بعدازظهر از میزان فعالیت موج بارشی در مناطق غربی و مرکزی کاسته می‌شود، اما به‌صورت پراکنده در جزایر غربی استان، نقاطی از تنگه هرمز و سواحل دریای عمان، بارندگی ادامه خواهد داشت.

طبق نقشه‌های فعلی از روز سه‌شنبه تأثیرات موج بارشی مجدداً در استان آغاز شده و انتظار می‌رود مناطق بیشتری از استان تحت تأثیر موج بارشی قرار گیرد و شدت فعالیت در برخی نقاط دریایی در جزایر خلیج‌فارس و تنگه هرمز قابل‌ملاحظه است.

طبق پیش بینی وضعیت جوی ودریایی هرمزگان، ازلحاظ دمایی از سه‌شنبه تا پایان هفته جاری در استان کاهش دمای کمینه پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها