موج

معاون بهداشتی دانشگاه پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: ویروس آنفلانزا از دست آلوده به دهان و بینی و چشم فرد دیگر منتقل می‌شود فرد مبتلا به آنفولانزا از حضور در اماکن عمومی خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به سرد شدن دمای هوا و شیوع بیماری آنفولانزا گفت: موارد مثبت قطعی بیماری آنفولانزا در سال ۱۳۹۶، دو مورد و در سال ۱۳۹۷، چهار مورد بوده است که این مقدار در سال ۱۳۹۸ تاکنون به ۶۰ مورد افزایش داشته است.

وی افزود: بیماری آنفولانزا خود را با علائمی مثل آبریزش بینی، تب، ضعف و بی حالی، سردرد، درد‌های استخوانی و عضلانی، علائم ریوی و تنفسی، گلودرد و در برخی انواع خاص آن با اسهال و استفراغ نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ویروس آنفولانزا انواع مختلفی دارد و برخی از انواع آن بیماری خطرناکتری را ایجاد می‌کنند، بنابراین لازم است تمامی افراد به ویژه افراد سالمند و بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن قلبی، تنفسی و کسانی که ایمنی ضعیفی دارند در شرایط شیوع بیماری در فصل سرد، با شروع علائم و جهت تشخیص به موقع به پزشک مراجعه کنند.

دهقانی تصریح کرد: واکسیناسیون در بعضی از موارد به ویژه در افراد با ضعف ایمنی توصیه می‌شود و می‌تواند در پیشگیری از بیماری موثر باشد و با مشورت پزشک انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: ویروس از دست آلوده به دهان و بینی و چشم فرد دیگر منتقل می‌شود و چنانچه فردی به تشخیص پزشک مبتلا به آنفولانزا است حتی الامکان از حضور در اماکن عمومی خودداری کند و ضمن استفاده از ماسک مناسب، هنگام عطسه وسرفه، جلوی دهان و بینی خود را با دستمال نگه دارد و دستمال‌ها را نیز داخل کیسه پلاستیکی کرده و دور بریزد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها