موج

استاندار کردستان خبر داد:

استاندار کردستان از اختصاص 430 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح راه آهن سنندج-همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز چهارشنبه با اعلام این خبر، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی اتمام طرح راه آهن سنندج-همدان را نیازمند هزینه کرد 800 میلیارد تومان اعتبار برآورد کرده که امسال بیش از نیمی از آن را تخصیص داده است.

استاندار کردستان با بیان اینکه در سال جاری این طرح 150 میلیارد ریال اعتبار عمرانی گرفته بود، اضافه کرد: در جریان سفر اخیر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به کردستان نیز مقرر شد 320 میلیارد ریال دیگر به این طرح تخصیص یابد.

مرادنیا افزود: از میزان 150 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی حدود 70 میلیارد ریال تخصیص یافت و 300 میلیارد ریال دیگر نیز با مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه به این طرح تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون زیرسازی این طرح در سه قطعه آن حدود 63 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، یادآور شد: انتظار داریم به زودی زیرسازی طرح به اتمام برسد و همزمان با انجام این روند عملیات روسازی نیز آغاز شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: عملیات روسازی شامل ریل گذاری نیز در یک ماه آینده از دو مسیر همدان و سنندج آغاز می‌شود تا طبق آخرین زمانبندی این خط آهن در سال آینده به بهره برداری برسد.

مرادنیا گفت: همچنین از محل اعتبارات عمرانی ملی احداث 2 ایستگاه در این مسیر پیش بینی شده که امسال این طرح ها با 220 میلیارد تومان اعتبار به مناقصه رفته که 126 میلیارد تومان برای احداث این ایستگاه ها تخصیص یافته است.

وی اظهار داشت: میزان اعتبار ریل گذاری این طرح نیز 90 میلیارد تومان برآورد شده که وزارت راه و شهرسازی سفارش ساخت آن را به شرکت فولاد مبارکه داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها