موج

رئیس دانشگاه علمی ، کاربردی کشور:

رئیس دانشگاه علمی ، کاربردی کشور گفت: ۱۵۰ مرکز نوآوری در دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی سراسر کشور فعالیت دارند و در این مراکز از ایده‌های کارآفرینی دانشجویان، مدرسان و فارغ التحصیلان برای اشتغالزایی و تولید سرمایه ملی حمایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد حسین امید در آیین سومین دانش آموختگی متمرکز دانشگاه علمی کاربردی مازندران اظهار داشت: مهمترین هدف دانشگاههای علمی ، کاربردی کشور بر پایه تربیت کارفرما و آموزش های مبتنی بر مهارت دانشجویان می باشد.

وی ادامه داد: در سالجاری 94 درصد از ورودی های دانشگاههای علمی و کاربردی غیر شاغل هستند و رسالت این دانشگاهها آموزش همراه با کسب مهارت می باشد.

امید اذعان داشت: سهم دانشگاه علمی کاربردی از آموزش عالی کشور هم اکنون ۱۰ درصد است که قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه به ۳۰ درصد افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علمی ، کاربردی کشور تصریح کرد:  ۴۰ درصد دانش اموختگان این دانشگاه در رشته‌های مرتبط با شغل شان تحصیل می‌کنند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور بر ارتقا کیفیت آموزشی در سطح بین المللی تاکیدکرد و افزود: زمینه برای حضور دانشجویان این دانشگاه در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور آلمان فراهم شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها