موج

مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد؛

مدیرکمیته امداد استان اصفهان گفت: برای راه‌اندازی پنل های خورشیدی به مددجویان متقاضی وام قرض‌الحسنه بانکی با بازپرداخت پنج تا هفت ‌ساله پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا متین پور گفت: کمیته امداد به مددجویان متقاضی نصب پنل خورشیدی۴۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بانکی با بازپرداخت پنج تا هفت ‌ساله پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه کمک به کسب درآمد پایدار از برنامه‌های اساسی این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان است، گفت: ما دنبال رفع تکلیف نیستیم و کارآمدی طرح‌های اشتغال و ثبات درآمد آن‌ها برای کمیته امداد اصفهان در اولویت قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اشاره به برنامه خرید تضمینی برق پنل های خورشیدی به مدت ۲۰ سال توسط وزارت نیرو، تاکید کرد: کمک به مددجویان برای راه‌اندازی واحدهای کوچک خورشیدی به‌ویژه در مناطق شرقی استان می‌تواند به ایجاد درآمد پایدار و طولانی‌مدت برای این خانوارها منجر شود.

وی خاطرنشان ساخت: با قیمت‌های جدید خرید تضمینی پیش‌بینی می‌شود درآمد این پنل ها تقریباً بین یک میلیون تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان باشد که در دوره بازپرداخت وام تقریباً نیمی از آن و پس از بازپرداخت وام، همه آن سود خالص خانوار مجری طرح خواهد بود.

متین پور تاکید کرد: بازدهی مناسب و عدم افت میزان برق تولیدی این پنل های خورشیدی در طولانی‌مدت توسط شرکت‌های نصب کننده و پشتیبان، تضمین‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اشاره به حمایت ویژه این نهاد از راه‌اندازی این طرح در مناطق محروم استان، اعلام کرد: در تلاشیم تا با همکاری سایر نهادهای مسئول به مددجویان متقاضی در مناطق روستایی محروم مبلغی به عنوان کمک بلاعوض در راستای اجرای این طرح پرداخت شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها