موج

رئیس اداره فرش استان اصفهان:

رئیس اداره فرش استان اصفهان گفت: فرش دستباف به عنوان شناسنامه و پرچم دوم ایران است که باید در تبلیغات، صادرات و تولید آن درست حرکت کنیم.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، لطف‌الله حسین هاشمی در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: فرش دستباف به عنوان کالایی استراتژیک چند وجهی است و  به همین دلیل جزء نخستین کالاهایی است که تحریم می شود.

 وی با بیان اینکه هند، چین و پاکستان از رقبای فرش ایران هستند، گفت: تحریم ها و محدودیت های موجود باعث شده تا طرح و نقشه های فرش ایرانی که بعضا به طور قاچاق به سرقت رفته از سوی این کشورها مورد استفاده قرار گیرد.

هاشمی افزود: طی سال های ۹۶ و ۹۷ دولت ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان فرش دستباف پرداخت کرده است ولی در سال جدید به دلیل مشکلات موجود امکان پرداخت تسهیلات جدید به تولیدکنندگان فرش دستباف وجود ندارد.

رئیس اداره فرش استان اصفهان گفت: بیش از ۲۷۰ هزار هنرمند بافنده وحدود 8 تشکل و اتحادیه صنفی در استان اصفهان تولید، فروش و صادرات فرش را بر عهده دارند.

هاشمی بیان کرد: با بیان اینکه هم اکنون ۳ برند فرش اصفهان، کاشان و نایین در استان ثبت جهانی شده است، گفت: دو برند فرش جوشقان و یلمه علی آباد دهاقان نیز ثبت ملی شده است.

به گزارش موج، یست و دومین نمایشگاه فرشدستباف اصفهان از ۱۴ تا ۲۰ آذرماه در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها