موج

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از راه اندازی سیستم " کارنه آ.ت.آ " و امکان صدور دفترچه آ.ت.آ تا پایان آذر ماه در اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی گفت: سیستم "کارنه آ. ت. آ" پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین سیستم در راستای روان‌سازی و تسهیل تجارت بین المللی است و اتاق اصفهان با توجه به نیاز فعالان اقتصادی و صادرکنندگان استان، جزو معدود اتاق های کشور است که این سیستم را ایجاد و خدمات آن را ارائه خواهد کرد.

وی افزود: پیاده‌سازی رویه گمرکی (آ.ت.آ) و مجوز ورود موقت کالا از کشورهای ثالث با تضمین اتاق بازرگانی اصفهان، گام‌ ارزشمندی در زمینه تسهیل حمل و نقل بین المللی و فعالیت های لجستیکی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان استان است که می تواند در بلندمدت به توسعه تجارت بین‌الملل و همچنین رونق کسب‌ وکار  اعضا منجر شود.

گلشیرازی با اشاره به فعالیت های اتاق اصفهان در دوره  نهم در زمینه کمک به توسعه صادرات استان اظهار داشت: تاسیس و آغاز فعالیت انجمن صادرکنندگان استان به همراه ایجاد مراکز رشد صادرات و تجارت الکترونیک و همچنین ایجاد شتاب دهنده های صادراتی و برگزاری رویداد «ماراتون صادرات» بخشی از اقدامات اتاق اصفهان بوده و افزون بر آنها راه اندازی سیستم آ. ت. آ نیز می تواند خدمات قابل توجهی در زمینه توسعه صادرات استان ارائه نماید.

 رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه به تبیین مزایای استفاده از سیستم کارنه آ. ت.آ پرداخت و افزود: این سند به‌عنوان پاسپورت کالا شناخته می‌شود و در واقع یک سند بین‌المللی گمرکی است که در 87 کشور جهان عضو کنوانسیون آ.ت.آ قابل استفاده است و بازرگانان، صادرکنندگان و کلیه افراد حقیقی و حقوقی که دارای کارت عضویت معتبر اتاق بازرگانی هستند، می‌توانند از فواید این سیستم بهره‌مند شوند.

گلشیرازی تصریح کرد: برای ورود  موقت کالا تحت کنوانسیون آ.ت.آ، نیازی به ارائه تضامین و یا پرداخت حقوق و عوارض گمرکی نخواهد بود.

به گزارش موج، افتتاحیه بهره برداری از سیستم کارنه آ. ت. آ و سمینار « کنوانسیون آت آ؛ فرصت و چشم اندازها برای توسعه و رونق  بازار کسب و کار بنگاه های اقتصادی» اواخر آذر ماه سال جاری با حضور مدیر امور کارنه آ. ت. آ اتاق ایران و برخی مقامات استانی و شرکت فعالان اقتصادی بخش خصوصی، در سالن همایش های اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها