موج

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی صفهان از فوت 10 نفر از مبتلایان به آنفلوانزا در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کمال حیدری گفت: از ابتدای مهر تا کنون در استان اصفهان ۶۸ نفر به آنفلوانزا مبتلا شدند که متاسفانه ۱۰ نفر از مبتلایان به این بیماری در استان اصفهان فوت کرده‌اند.

وی بیان داشت: از ابتدای مهر امسال تا کنون 868 بیمار مشکوک به آنفلوآنزای نوع A در اصفهان گزارش شده که 68 نفر آنان مبتلا به این بیماری تشخیص داده شدند و همچنین 10 نفر از مبتلایان فوت شده‌اند.

حیدری بیشترین تعداد بیماران درگیر را مربوط به شهر اصفهان دانست و گفت: مبتلایان به بیماری، گروه خاصی نیستند، هر کس بهداشت فردی و توصیه ها و مواردی که همواره تکرار می شود را رعایت نکند، قطعا درگیر می شود بنابراین سن خاصی مطرح نیست و ممکن است در هر سنی اتفاق بیفتد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: شیوع ویروس آنفلوآنزا در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر شده و از آنجایی که تا حدودی علائم آنفلوآنزا با سرماخوردگی شباهت دارد، افرادی که دچار علائم می‌شوند باید به پزشک مراجعه کنند.

حیدری با بیان اینکه علائمی چون تب، بدن درد، سرفه‌های طولانی، ضعف و بی حالی از علائم آنفلوآنزا محسوب می‌شود، گفت: تا حدودی این علائم به سرماخوردگی شباهت دارد ولی به هیچ وجه خوددرمانی صورت نگیرد و به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: این ویروس هر سال وجود دارد اما امسال به دلیل تغییرات به وجود آمده در ویروس، شدت و تهاجمش بیشتر شده با این وجود رعایت بهداشت فردی، حفظ فاصله لازم با یکدیگر، استراحت کافی مبتلایان تا زمان بهبودی و از همه مهم تر، شستن دست ها از شیوع بیماری پیشگیری می کند، چون اصلی ترین راه انتقال آنفلوانزا دست است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها