موج

اله مراد عفیفی پور خبر داد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری بالغ بر یک میلیون TEU کانتینر کالا در بندر شهید رجایی در هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان،  با تشریح عملکرد کانتینر ی بندر شهید رجایی از ابتدای سال 98 تا آغاز آذرماه جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۳۷ هزار و ۸۰۲  TEU کانتینر(هر تی.ای.یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی اضافه کرد: از مجموع ۸۸۴ هزار TEU کانتینر پر جابجا شده طی هشت ماهه امسال، افزون بر ۱۹۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است.

به گفته عفیفی پور، همچنین طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای آذر ماه جاری، ۱۱۴ هزار  TEU کانتینر حامل کالای ترانزیتی از طریق این بندر جابجا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان از جابجایی ۲۴۲ هزارو ۶۵۲ TEU کانتینر صادراتی با افزایش ۲ درصدی و ۳۳۰ هزار و۳۰۰ TEU کانتینر وارداتی با کاهش ۲۱ درصدی در این بندر سخن گفت.

لازم به ذکر است، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس)، کانونیترین، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از 80 درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها