موج

در گفت‌وگو با موج مطرح شد؛

رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران گفت: این نشست در راستای اجرای هرچه بهتر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کسب و کار‌های مبتنی بر نوآوری و فناوری نوین در سراسر کشور برگزار می شود.

حسین سلاح‌ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران به خبرنگار خبرگزاری موج لرستان گفت: نشست ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه و کانون های کارآفرینی استانی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: براساس پیگیری‌های سازمان ملی کارآفرینی ایران در هفته جهانی کارآفرینی و عنایت قوه قضائیه، به منظور تعامل و تبادل نظر با مقامات دولتی و غیردولتی در کشور کلیه کانون‌های کارآفرینی استانی موظف شدند با هماهنگی دادگستری‌ها و دبیرخانه‌های ستاد‌های استانی اقتصاد مقاومتی و با حضور کارآفرینان، استارتاپ ها، شرکت‌های دانش بنیان و کسب و‌کار‌های مبتنی بر نوآوری نشست‌های تخصصی برگزار و با شناسایی و احصا موانع و مشکلات، نتیجه را بصورت مستمر به دبیرخانه مرکزی گزارش نمایند.

وی ادامه داد: این تصمیم و اقدام مهم بصورت مکتوب توسط دبیر ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه به کلیه روسای کل دادگستری‌های  استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.  

رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران افزود: یکی از مطالبات جدی کسب و کار‌های نوپا، خلاق و دانش بنیان، مسائل مقرراتی، حقوقی و مجوز‌ها و استعلام‌های زائد و دست و پاگیر است که این سازمان سعی بر آن دارد در تعامل با دستگاه‌های مرتبط و استفاده از ظرفیت ها، از جمله حمایت و همراهی قوه قضاییه برای حل این دغدغه جدی کارآفرینان و نوآفرینان اقدام نماید.  

سلاح‌ورزی، تصریح کرد: ایجاد مراکز نوآوری تخصصی، برگزاری نشست‌های مشترک، جشنواره‌های مرتبط، سمینار و گردهمایی‌هایی در جهت حل مسائل نوآوران و فناوران کشور و شناسایی و ارائه راهکار‌ها و راه حل‌های تسهیل کننده  این کسب کار‌ها، بخشی از اهداف این همکاری مشترک است.

نشست ستادهای اقتصاد مقاومتی و کانون های کارآفرینی

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، گفت: عملکرد قوه قضائیه در حمایت از بنگاه‌های تولیدی و حمایت از سرمایه گذاری بسیار موثر و قابل توجه بوده و تکرار این تجربه برای تقویت و حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان هم حتما اثر گذار خواهد بود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها