موج

محمود حسین پور مطرح کرد؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: احتمال می رود حدود سه هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس HIV در هرمزگان وجود داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمود حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار افراد مبتلا به ویروس HIV در استان، اذعان داشت: تعداد کل آمار مبتلایان به HIV در هرمزگان را 1372 نفر است که از این تعداد ۹۹۲ مرد و ۳۸۰ زن هستند.

وی در تشریح آمار افراد زنده، تحت درمان و فوتی مبتلا به HIV در هرمزگان، افزود: موارد زنده مبتلا به HIV در هرمزگان ۶۳۹ نفر (۴۱۵ مرد و ۲۲۴ زن)، افراد تحت درمان ۴۱۱ نفر (۲۲۳ مرد و ۱۸۸ زن) و تعداد فوت شدگان ناشی از این بیماری ۵۱۱ نفر است.

حسین پور در ادامه به بیان راه های انتقال و درصد شیوع بیماری از طریق این کانال ها  پرداخت و خاطر نشان کرد: تماس جنسی محافظت نشده ۴۸.۶ درصد، تزریق و سرنگ مشترک  ۲۹ درصد، انتقال از مادر مبتلا به کودک ۱.۴ درصد و سایر موارد ۲۱ درصد است.

رئیس مرکز بهداشت استان ضمن بیان اینکه احتمال می رود حدود سه هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس HIV در هرمزگان وجود داشته باشند، عنوان کرد: با آموزش و اطلاع رسانی می توان با شناسایی دقیق و درمان به موقع گامی اساسی در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری برداشت و یک زندگی با کیفیت را برای این بیماران رقم زد.

وی خاطر نشان کرد: تمامی این آمار بر اساس نرم افزار ورود داده های مراکز مشاوره بیماری های رفتاری استخراج شده و تمامی موارد تکراری و مهاجرت ها لحاظ شده و از کل آمار حذف شده است.

حسین پور اظهار کرد: مردان با ۷۳ درصد بیشترین میزان مبتلایان به ویروس HIV نسبت به زنان به خود اختصاص می دهند اما زنان با آمار ۲۷ درصد نسبت به متوسط کشوری در جایگاه مناسبی قرار ندارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها