موج

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تأکید بر اهمیت رأی مردم به‌عنوان سرمایه اجتماعی تصریح کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت اجتماعی و انسجام ملی کشور را به رخ دنیا خواهد کشید.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه هم‌زمان با آغاز فرایند رسمی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هم‌زمان با آغاز روند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات، کار معرفی اعضای هیئت‌های اجرایی از سوی فرمانداران نیز آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه لازم است که داوطلبان برای ثبت‌نام به مراکز حوزه‌های انتخابیه استان مراجعه کنند افزود: تمامی امور انتخابات از طریق سامانه جامع انتخابات انجام می‌شود.

 به گفته رئیس ستاد انتخابات استان، زمان ثبت‌نام از داوطلبان از ۸ صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت و این زمان تمدید نخواهد شد.

الهی تبار همچنین با تأکید بر اینکه ملاک و فصل الخطاب در انتخابات مفاد قانون است تصریح کرد: ماده ۲۸ قانون انتخابات حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب‌کنندگان را مشخص کرده و هیئت‌های اجرایی وظیفه‌دارند بر اساس مستندات در موردبررسی صلاحیت‌ها نظر خود را اعمال کنند.

وی با بیان اینکه کسی که بر اساس مفاد قانون شرایط داوطلبی انتخابات مجلس را نداشته باشد رد صلاحیت خواهد شد خاطرنشان کرد: هرگونه تبلیغات افراد با عنوان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی تخلف محسوب شده و در بررسی صلاحیت‌ها دخالت داده خواهد شد. همچنین تحرکات انتخاباتی در فضای مجازی رصد و گزارش‌ها آن احصا خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به شکل‌گیری ستاد امنیت انتخابات در استان تأکید کرد: نخستین کار این ستاد، تهیه اطلس امنیتی انتخاباتی استان بود که نهایی شده و تهدیدها و چالش‌های متصور بر انتخابات را بررسی کرده‌ایم و به دنبال برگزاری انتخابات امن و سهولت دسترسی مردم به شعب اخذ رأی بوده‌ایم.

الهی تبار در ادامه با تأکید بر اهمیت مشارکت در انتخابات، حضور مردم درصحنه انتخابات را نقطه قوت نظام و برهم زننده محاسبات دشمن دانست و گفت: انتخابات می‌تواند سرمایه اجتماعی جامعه و کشور را نشان دهد و انشا الله با مشارکت حداکثری مردم در این دوره نیز سرمایه اجتماعی به رخ دنیا کشیده خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت چگونگی انتخاب مردم تأکید کرد: مردم، نخبگان و شخصیت‌های برازنده نمایندگی را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: نهاد نظارتی هم در این روند مؤثر است و می‌طلبد که قدرت انتخاب مردم را بیشتر کرده و شرایط را برای حضور جریان‌های مختلف درون نظام فراهم کند.

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان نقش و تأثیر توسعه سیاسی در توانمندی افراد برای چگونه انتخاب کردن و چگونه انتخاب شدن تصریح کرد: شهید بهشتی از حزب به‌عنوان معبد خود یاد می‌کند چراکه محل تربیت انسان است ازاین‌رو احزاب می‌توانند در توانمندی مردم و چگونه انتخاب کردن بسیار مؤثر باشند.

الهی تبار در ادامه با تأکید برکنار رفتن مسائل قومی از انتخابات و رأی مردم تأکید کرد: رأی مردم ارزش بالایی دارد و باید برای آن دقت نظر داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها