موج
کدخبر : ۳۰۷۲۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-307205

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خبر داد

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از افزایش 2/5برابری حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی از آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مرضیه فرشاد به مناسبت هفته بزرگداشت معلولان در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: یارانه معلولان ضایعات نخاعی در آبان ماه امسال به ۵۵۴ هزار تومان رسید و افزایش دو و نیم برابری داشته است.

وی اضافه کرد: یارانه مراکز شبانه روزی بهزیستی از ۷۷۰ هزار تومان به ۹۲۰ هزار تومان افزایش یافت و تمام دستگاه‌های دولتی ملزم به اجرای قانون بکارگیری سه درصد معلولان در ادارات شدند که این قانون در حال اجرایی شدن است.

فرشاد گفت: ۱۰۹ مرکز شبانه روزی توانبخشی در استان اصفهان به مددجویان بهزیستی خدمات ارائه می دهند.

وی افزود: از این ۱۰۹ مرکزتوانبخشی، ۴۳ مرکز در منزل خدمات ارائه می‌دهند که در حال حاضر سه هزار و ۷۷۹ نفر از مراکز شبانه روزی معلولان استفاده می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان بیان داشت: در استان اصفهان بیست و هشت هزار و ۷۱۳ نفر معلولیت جسمی حرکتی تحت پوشش بهزیستی هستند که بیست و سه هزار و ۶۵۶ نفردارای معلولیت ذهنی و 12 هزار نفر دارای معلولیت اعصاب و روان و 13هزار نفر معلولیت شنوایی و 7 هزار نفر افراد دارای معلولیت بینایی و21 هزار سالمند و در مجموع 108 نفر در استان اصفهان تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی استان اصفهان در ادامه گفت: در استان اصفهان نرخ سالمندی ۹.۷ درصد است و در شهر اصفهان با میانگین ۱۱ درصد بالاتر از نرم استان اعلام شده است.

سید مسعود حسینی نسب بیان کرد: در ۴ مرکز روزانه توانبخشی به  120 نفر سالمند در استان اصفهان خدمت رسانی می شود.

وی افزود: مراکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان اصفهان ۳۲ واحد است که از هزار و ۳۷۹ نفر سالمند نگهداری و مراقبت می شود.

سرپرست معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: دو هزار و ۳۳۷ خانوار دارای فرد معلولیت از خدمات اداره کل بهزیستی بهره مند می شوند که ۳۷ درصد معلولان را زنان و ۶۳ درصد را هم مردان تشکیل می دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها