موج

مدیرکل امور علمی و بین‌المللی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور؛

مدیرکل امور علمی و بین‌المللی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد از دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خوب در سطح کشور است که تقریبا تمام رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه ای را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، فرج الله طالبی مدیرکل امور علمی و بین‌المللی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد افزود: بیشتر دانشگاه‌های کشور به مباحث تئوری و نظری می پردازند و دانش آموختگان آنها برای ورود به بازار کار نیازمند آموزش‌های مجدد هستند، اما دانش‌ آموختگان دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای بدون نیاز به چنین آموزش‌هایی می‌توانند در جامعه کارآفرینی کنند و حتی باعث اشتغالزایی دیگران نیز می‌شوند.

وی از انتخاب دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه منتخب جهت راه‌اندازی پردیس بین‌الملل خبر داد و اظهار داشت: این دانشگاه از دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خوب در سطح کشور است که تقریبا تمام رشته‌های دانشگاه  فنی و حرفه ای را دارد.

این مسئول در ادامه به تلاش‌های یکسال اخیر دانشگاه در حوزه ارتباطات بین‌المللی اشاره و افزود: در این مدت ۲۰ تفاهم‌نامه با کشورهای مختلف از جمله آلمان، اتریش و فرانسه منعقد شده و اخیرا با هدف بازآموزی اساتید، تعدادی از آنها را به کشورهای دیگر اعزام کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: به تازگی نخستین گروه از دانشجویان لبنانی به دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشورمان وارد شده‌اند و در همین راستا با کشورهای سنگال، عراق، گرجستان و عمان نیز برای جذب دانشجو مذاکرات خوبی صورت گرفته که در دست اقدام است.

در این آیین از خدمات چهار ساله سید حیدر میرفخرالدینی  رییس پیشین دانشگاه فنی و حرفه ای یزد قدردانی و جواد شاکر اردکانی  به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

فخرالدینی از این پس به عنوان معاون پژوهش و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور فعالیت می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها