موج

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد:

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد گفت: پس از واگذاری صدور مجوز پروانه های دامپروری و گلخانه و قارچ خوراکی به نظام مهندسی کشاورزی، افزایش چشم گیری در صدور مجوز داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا خلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد در دفتر مجمع نمایندگان استان یزد با محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

در این نشست خلف باغی پس از ارائه گزارشی از عملکرد سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد اظهار داشت: متاسفانه برخی نقایص قانونی وجود دارد که باعث به وجود آوردن مشکلاتی در حوزه کشاورزی شده است.

وی با ارایه مستنداتی عملکرد سازمان را در طی 6 سال واگذاری صدور پروانه های به سازمان نظام مهندسی را 47 درصد 30 سال گذشته اعلام کرد و افزود: پس از واگذاری صدور مجوز پروانه های دامپروری و گلخانه و قارچ خوراکی به نظام مهندسی افزایش چشم گیری داشته است که باید عدم به بهره برداری نرسیدن این پروانه ها را که مرتبط به بخش دولتی می باشد را مورد بررسی قرار داد.

خلف باغی در این جلسه برخی از موانع قانونی که دست و پاگیر افراد شده است را بیان داشت و خواستار اصلاح آن توسط نمایندگان استان یزد  شد.

وی همچنین خواستار پیگیری اجرای قوانین معطل مانده در جهت حمایت حقوق دانش آموختگان کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست ،آب و شرکتهای مرتبط شد.

در پایان مقرر شد با توجه به توسعه بخش کشاورزی و نیاز به نقش بیشتر نظام مهندسی و نظام صنفی، پیشنهادت جهت رفع مشکلات و موانع قانونی به نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری در حوزه قانونگذاری و اصلاح ارایه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها