موج

پلیس فتای استان اصفهان طی اطلاعیه ای در خصوص استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای غیر قانونی مانند صیغه یاب و ماهواره جیبی به شهروندان هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان از هشدار جدی به شهروندان در خصوص اپلیکیشن های جعلی خبر داد.

سرهنگ جواد درستکار گفت: پلیس فتا استان طی اطلاعیه ای در خصوص استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای غیر قانونی مانند صیغه یاب و ماهواره جیبی و ...به شهروندان هشدار داده است.

وی افزود: در این اطلاعیه آمده است در هنگام نصب این نوع نرم افزارها از همان ابتدا اجازه دسترسی به تمامی اطلاعات گوشی را از کاربر می‌گیرند و امکان خطر سرقت اطلاعات کاربر وجود دارد، بنابراین کاربران در زمان نصب این اپلیکیشن ها توجه داشته باشند، درخواست هایی مبنی بر دسترسی به دیتای موجود در گوشی، فایل‌ها و موقعیت مکانی کاربر به او ارسال می‌شود که با تایید این درخواست‌ها، سازنده اپلیکیشن امکان دسترسی به این اطلاعات را خواهند داشت.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان گفت: شهروندان دقت داشته باشند در مواجهه با تبلیغات و آگهی‌های جذاب و وسوسه‌انگیز، کمی حساس‌تر بوده و با دقت بیشتری در این فضا فعالیت کرده و به راحتی فریب نخورند.

این مقام انتظامی ادامه داد: همچنین اپلیکیشن های بانکی را از بانک مربوطه و یا از مارکت‌های معتبر دریافت کنند، و از دانلودکردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و گروه‌های مختلف ارائه ‌شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشد خودداری کنند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان گفت: کلاهبرداران سایبری با استفاده از شیوه‌های مهندسی اجتماعی به‌صورت تلفنی، پیامکی و یا بارگزاری محتوای جذاب در کانال‌ها و گروه‌های مختلف، سعی دارند اعتماد کاربران را به خود جلب کرده و در ادامه از آنان کلاهبرداری کنند که لازم است شهروندان در این خصوص هوشیاری بیشتری داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها