موج

سردار اسماعیلی مطرح کرد؛

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: یک هزار و 291 روستای استان اردبیل از گاز طبیعی برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سردار اسماعیلی ، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با بیان اینکه هزار و ۲۹۱ روستای استان از گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: از مجموع روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان ۵۶ روستا فاقد گاز طبیعی و شبکه گازرسانی هستند که از این تعداد پنج روستا در شهرستان خلخال واقع شده است.

وی افزود: با تکمیل عملیات اجرایی گازرسانی در دست اجرای روستایی ،۱۱۲ روستای زیر ۲۰ خانوار فاقد گاز این استان به مجموع روستاهای گازدار افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی از ۹۴ درصد فعلی به ۹۸ درصد افزایش خواهد یافت.

اساعیلی گفت: طرح‌های گازرسانی به ۷۹ روستای بالای ۲۰ خانوار خلخال پیش از این اجرا شده و امسال نیز ۱۸ طرح گازرسانی در حال اجرا و تکمیل است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها، شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی این شهرستان از گاز طبیعی از ۸۵ درصد فعلی به ۹۵ درصد می‌رسد.

وی همچنین با اشاره به کوهستانی بودن تمام مناطق خلخال افزود: هزینه گازرسانی به یک روستای واقع در مناطق صعب‌العبور این شهرستان ۱۰ برابر هزینه اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی در مناطق دشت شمال استان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اظهارداشت: همین امر در اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی این شهرستان تاثیر گذاشته و بی‌رغبتی پیمانکاران طرح‌های گازرسانی طرف قرارداد شرکت گاز استان برای شرکت در مناقصه‌های طرح‌های گازرسانی روستایی این منطقه موجب تاخیر در زمان اجرای این پروژه‌ها شده است.

اسماعیلی با اشاره به بدهی ۷۰۰ میلیارد ریالی مشترکین به شرکت گاز استان اردبیل افزود: افزایش بدهی معوقه مشترکین گاز موجب کاهش نقدینگی این شرکت شده و بر روند اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی تاثیر گذاشته است.

وی گفت: بدهی معوقه مشترکین شرکت گاز شهرستان خلخال به ۴۳ میلیارد ریال رسیده که با احتساب وجود ۳۰ هزار مشترک گاز سرانه بدهی هر یک از مشترکین به این شرکت یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از اجرای طرح فیش‌ها و قبوض کاغذی مصرف گاز مشترکین از آذرماه امسال در استان اردبیل خبر داد و افزود: اجرای این طرح بصورت تدریجی بوده و همزمان با ارسال پیامک مصرف گاز به تلفن همراه مشنرکین قبض کاغذی نیز صادر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها