موج

حسین وطن دوست مطرح کرد؛

مدیر کل دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: 2 هزار و 500 هکتار طرح توسعه شهرک های گلخانه ای در استان اردبیل در دست اقدام است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسین وطن دوست ، مدیر کل دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل صبح امروز در جلسه ستاد توسعه شهرک های گلخانه ای استان گفت: استان اردبیل 2 هزار و 500 هکتار طرح توسعه شهرک های گلخانه ای را در دست اقدام دارد که نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح خاورمیانه بی نظیر است به همین دلیل استان اردبیل رتبه نخست کشوری را در توسعه شهرک های گلخانه ای دارد.

وی افزود: با اجرای طرح های گسترش شهرک های گلخانه ای بیش از 700 هزار تن به میزان تولید انواع محصولات کشاورزی اضافه خواهد شد و افزون بر 420 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد و بستر مناسبی را برای صادرات انواع محصولات کشاورزی به ارزش 300 میلیون دلار را فراهم خواهد ساخت.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی اردبیل نیز افزود: یکی از مهمترین رسالت های بخش کشاورزی ایجاد امنیت غذایی برای جامعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که در همین راستا استان اردبیل طرح احداث و راه اندازی 5 هزار هکتار برنامه توسعه شهرک های گلخانه ای را در دستور کار خود دارد.

محسن مصطفایی بیان کرد: پس از افزایش تولید در واحد سطح یکی دیگر از مولفه هایی که بسیار مورد توجه مسئولان و دست اندرکاران تولید است افزایش میزان اشتغال و بکارگیری نیروهای جوان و توانمند در این بخش است.

وی اظهار کرد: در اوایل سال 97 میزان احداث و راه اندازی واحد های گلخانه ای بیش از 20 هکتار نبود در حال که در سال جاری تعداد 23 طرح در کارگروه اشتغال به تصویب رسیده است که مربوط به شهرکهای گلخانه ای 1600 و 1000 هکتاری در پارس آباد می باشد با راه انداز این تعداد از طرحها برای تعداد 2351 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: تعداد 16طرح بزرگ گلخانه ای با 96 اشتغال در دست اقدام است  که از همین لحاظ می توان گفت استان اردبیل یکی از موفق ترین استانهای کشوری در توسعه واحد های گلخانه ای محسوب می شود .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها