موج

منصور سیفی مطرح کرد؛

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از ایجاد فرصت شغلی جدید برای 1560 نفر از مددجویان کمیته امداد استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، منصور سیفی ، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی توانستیم برای هزار و ۵۶۰ نفر از مددجویان تحت حمایت فرصت شغلی جدید ایجاد کنیم، گفت: بر اساس استعداد و توانایی خانوار تحت حمایت فرصت‌های شغلی ایجاد می‌شوند تا آن ها بتوانند به درستی در مسیر خودکفایی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی از طریق بانک‌های عامل و صندوق امداد ولایت در هشت ماهه سال‌جاری به مددجویان پرداخت شده است، گفت: تسهیلات پرداختی به صورت قرض‌الحسنه در اختیار مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی قرار گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه با همکاری همه جانبه بانک‌های عامل تلاش داریم مددجویان با دریافت وام بتوانند اشتغال مورد نظر خود را ایجاد کنند، اعلام کرد: امید است با تداوم همکاری‌های صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال‌جاری شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی نوین و دانش‌بنیان برای تعداد بیشتری از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه باشیم.

سیفی با بیان اینکه از آنجا که امسال به نام «رونق تولید» مزین شده بخش قابل توجهی از فرصت‌های شغلی در زمینه تولیدی است، گفت: در زمینه‌های تولید محصولات دامی، کشاورزی و دیگر رشته‌های تولیدی، تلاش مضاعفی را به کار گرفته‌ایم تا با تولید محصولات کیفی و کمی، بتوانیم گام‌های موثری در «رونق تولید» و همچنین استقلال اقتصادی خانوار تحت حمایت برداریم.

وی با اشاره به اینکه در کنار توجه به تولید، راهکارهای بسیاری را نیز برای ایجاد بازار مناسب در پیش گرفته‌ایم، بیان کرد: کمیته امداد استان اردبیل بر اساس راهبردهای هدف‌گذاری شده به سمت خوداتکایی خانوار تحت حمایت حرکت می‌کند تا بدین‌طریق اشتغال پایدار برای آنها ایجاد شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در بحث خودکفایی خانوار تحت حمایت در بخش مشاغل خانگی و صنایع دستی است، افزود: به دلیل اینکه ۲۰ هزار و ۷۰۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند، تلاش می‌کنیم با ارائه آموزش‌های لازم شغلی برای آنها در زمینه قالیبافی و فرشبافی اشتغال ایجاد کنیم تا در کنار فرزندان خود مشغول به فعالیت شوند.

سیفی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد از تسهیلات پرداختی به زنان سرپرست خانوار و بانوان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است، گفت: در این عرصه به خوبی وارد عمل شده‌ایم که با اقدامات مناسب ضمن ایجاد اشتغال پایدار، فرزندان این خانواده‌ها نیز توانسته‌اند در کنار تحصیل به مجریان طرح کمک کرده و گره‌های بیشتری از مشکلات زندگی بگشایند.

وی با بیان اینکه طرح «راهبران شغلی» نیز در دستور کار امدادگران کمیته امداد استان اردبیل برای فراهم کردن زمینه اشتغال مددجویان قرار دارد، افزود: همچنان در حال رایزنی با صاحبان مشاغل و کارفرمایان هستیم تا با استفاده از این ظرفیت مددجویان بیشتری وارد چرخه تولید شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها