موج

معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان مستلزم عزم ملی و مسوولان همه دستگاه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حسین صالحیان معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به ضرورت مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان در خصوص مناسب‌سازی فضاهای شهری گفت: یکی از اصلی‌ترین وظایفی که دستگاه‌ها در قبال شهروندان دارند، این است که شرایطی به وجود آورند تا همه شهروندان با آسودگی و خیال راحت در شهر زندگی کنند.

وی افزود: شهرداری در راستای افزایش کیفیت زندگی در محدوده شهری وظایفی دارد که در زمینه در حال خدمت‌رسانی به همشهریان است و در این زمینه کوتاهی نخواهد کرد اما در زمینه شرایط مطلوب برای حضور معلولان باید بهتر عمل کنیم.

معاون شهردار اظهار داشت: تلاش برای کسب عنوان شهر دوستدار معلول توسط شهر یزد  یکی از مهمترین اهداف شهرداری است و مناسب‌سازی فضاهای شهری مستلزم عزم ملی و مسوولان همه دستگاه‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین در استان یزد افزود: این جشنواره در ۲ مرحله از دهم تا بیستم آذرماه با حضور نمایندگان انجمن‌های ضایع نخاعی کشور به میزبانی شهر میراث جهانی یزد برگزار می‌شود.

صالحیان راه‌اندازی نهضت مناسب‌سازی فضای عمومی، مناسب‌سازی معابر شهری و ابنیه تاریخی، کسب عنوان یزد شهر دوستدار معلول، تلاش برای تبدیل شدن یزد به شهر در دسترس، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و توجه بیش از پیش به حقوق شهروندی را از جمله اهداف جشنواره یاد شده بیان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها